Śledź nas na:


Stres w sesji – co robić?

Gdy nadchodzi sesja, poziom stresu każdego studenta wzrasta – to oczywiste. Normalne jest również to, że wielu z nas zwyczajnie nie radzi sobie ze stresem. W tym skrajnym stanie czasem warto sięgnąć po leki roślinne przeznaczone dla osób, które nie mogą sobie pozwolić i na stres i na otępienie.

Czasami ilość lub ważność egzaminów nas tak przytłacza, że nie jesteśmy w stanie się ani uczyć, ani zrelaksować ani spać. W stresie prokrastynujemy, sprzątając i piorąc, zajmując się swoim nowo odkrytym hobby lub planowaniem tak bliskich już wakacji. Stan ten jest koszmarny, ponieważ pod koniec całego dnia, który miał być spędzony nad książkami, orientujemy się, że nic nie udało nam się zrobić. Wtedy nadchodzi panika. Zamiast zagłuszać swój stres poprzez uciekanie od rzeczy, które muszą być zrobione, warto spróbować preparatu Kalms, przeznaczonego dla ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na otępiające działanie większości leków dostępnych na rynku.

Skład tego preparatu opiera się na trzech ziołach: wyciągu z kozłka lekarskiego, sproszkowanej szyszki chmielu i wyciągu z korzenia goryczki żółtej. Brzmi to wszystko jak ziółka z apteczki babci, które poza efektem placebo nie mają żadnego działania, jednak te składniki mają pozytywne wyniki w badaniach naukowych.

Szyszki chmielu, przede wszystkim działają hamująco na korę mózgową , rdzeń przedłużony i rdzeń kręgowy, co ma działanie uspokajające. Stosowana jest od lat w stanach wyczerpania psychicznego i związanych z nadpobudliwością nerwową kłopotach ze snem. Kozłek lekarski, inaczej zwany valerianą, potęguje działanie chmielu. Poprzez zwiększenie stężenia kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) w synapsach nerwowych prowadzi do spowolnienia czynności nadpobudliwych neuronów. Na te same receptory co GABA działa alkohol, powodując stan rozluźnienia i dobrego humoru. Plus waleriany jest taki, że w przeciwieństwie do alkoholu  nie powoduje otumanienia. Według niektórych badań kozłek jest nawet w stanie podnieść poziom koncentracji. Dzięki zmniejszeniu poziomu stresu zapewnia spokojniejszy sen i lepsze samopoczucie. Goryczka żółta z kolei pomaga poradzić sobie ze stresowymi objawami ze strony układu pokarmowego. Zmniejszają bóle brzucha oraz objawy wegetatywne spowodowane stresem, takie jak biegunka czy zatwardzenie, zależnie od indywidualnej reakcji każdej osoby. Uwaga, goryczka może pobudzać apetyt, więc lepiej usunąć z otoczenia wszelkie bardzo kaloryczne produkty. Więcej o działaniach tych trzech ziół można znaleźć na oficjalnej stronie produktu kalms.pl.

Nauka pomaga nauce, tak więc warto sięgnąć po jej odkrycia, żeby ułatwić sobie ten ciężki czas i z mniejszym wyniszczeniem psychicznym rozpocząć długo wyczekiwane wakacje.