Śledź nas na:


Newsy

3 porady dla rozpoczynających naukę niemieckiego

Język niemiecki to jeden z najciekawszych i najbardziej skomplikowanych dialektów, który mogłeś poznać już w szkole średniej. Tylko w tym języku zamiast ss ludzie używają scharfes s - 'ß'. To też język, który ma ciekawą konstrukcję gramatyczną oraz jedyną w swoim rodzaju wymowę. W tym artykule postaram Ci się pomóc rozwiązać 3 ważne problemy, opierając swoją wiedzę o błędy, które popełniałem ucząc się tego języka. Zapraszam!

Matura z angielskiego zdana bez problemu. Kursy egzaminacyjne dla uczniów

Od wyników matury zależą przyszłe losy maturzysty. Jeżeli uda mu się zaliczyć egzaminy z wysokimi wynikami, wówczas może przebierać w różnych kierunkach studiów wyższych. Gdy twój wymarzony kierunek wymaga angielskiego, warto przyłożyć się do nauki. Wtedy, gdy zależy ci na najlepszych efektach, pomyśl o skorzystaniu z kursów egzaminacyjnych.

Jak dobrać wygodny i ergonomiczny fotel biurowy?

Meblujesz biuro? A może wyposażasz swoje miejsce pracy? Na pewno zastanawiasz się nad tym jaki fotel biurowy kupić, a wybór jest ogromny. Oto kilka porad jak wybrać wygodny i ergonomiczny fotel pracowniczy.

Coaching – skuteczne narzędzie motywowania i rozwoju

Coaching to obecnie jedna z najskuteczniejszych form motywowania pracownika. Z tego względu nie tylko rośnie zapotrzebowanie na usługi profesjonalnych coachów, ale także zwiększa się zainteresowanie samych pracowników i ich pracodawców tą metodą rozwoju osobistego. Na czym polega coaching i dlaczego warto z niego korzystać?

O komunikacji interpersonalnej

Z ludźmi trzeba się dogadywać. Funkcjonujemy w społeczeństwie w kilku rolach jednocześnie, w każdej z nich mamy inne zadania do wypełnienia. Relacje w życiu prywatnym, stanowisko w pracy – wszędzie współdziałamy z innymi osobami, by osiągnąć cel. Zatem, co więc musimy wiedzieć by łatwiej nam przychodziło komunikowanie się w społeczeństwie.

Szybka i skuteczny sposób nauka angielskiego

Niektóre osoby uczą się latami języka angielskiego, ale z niesatysfakcjonującymi rezultatami. Trudności w nauce niekoniecznie muszą wynikać z braku naszych zdolności językowych, ponieważ tradycyjne metody nie u wszystkich się sprawdzają. Zawszę musimy mieć na uwadze że każdy z nas jest inny dlatego sposób nauki powinien być dostosowany do indywidualnych predyspozycji. Przykładem jednego z dobrze dopracowanych sposobów nauki angielskiego jest metoda Callana. Na czym polega jej skuteczność?

Zwiększ swoją produktywność dzięki... kalendarzowi

Dobra organizacja pracy jest ważna nie tylko ze względu na chęć zwiększenia produktywności, ale także dla własnej wygody. Porządek na biurku i w papierach rozjaśnia myśli i pomaga realizować cele, co pozwala pracować sprawniej. W tym zadaniu pomoże nam kalendarz.

Gdzie szukać informacji do wypracowań szkolnych?

Temat poniższego artykułu jest głównie ukierunkowany na młodzież szkolną, ale powinien przydać się także osobom w szkołach policealnych czy też na studiach. Często nie wiemy gdzie szukać informacji na zadane nam tematy i niestety często kopiujemy wszystko z Internetu, a nie zawsze treści, jakie są tam udostępniane, są prawdziwe. Owocuje to oczywiście gorszą oceną z wypracowania. A wystarczy znaleźć dobry portal edukacyjny czy przejść się do biblioteki. Gdzie więc i jak szukać informacji aby były one wiarygodne?