Śledź nas na:


Newsy

Rozpoznawanie pism urzędowych, czyli dlaczego warto znać się na administracji?

Urzędowe pisma potrafią przyśpieszyć bicie serca skuteczniej niż dzbanek mocnej kawy. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek otrzymał taką właśnie przesyłkę. Nasz niepokój może być jeszcze większy w przypadku, gdy pismo to dotyczy toczącej się wobec nas sprawy. Jeśli nie jesteśmy akurat absolwentami administracji, możemy poczuć się zupełnie zagubieni w urzędniczym stylu, przepisach i paragrafach. Co wówczas?

Jak się uczyć z przyjemnością?

Największym problemem systemu nauczania jest chyba to, że zabija w uczniach chęć do wysiłku. Młodzi ludzie, zamiast cieszyć się z możliwości poznawania świata, odkrywania jego tajemnic i wyjaśniania takich zagadek, jak działa silnik, czemu pada deszcz i ile mórz jest na świecie.

Jak dobrze zdać maturę z matematyki?

Osiągnięcie wysokiego wyniku na egzaminie z matematyki może otworzyć maturzyście drogę do wielu pasjonujących zawodów, takich jak chociażby architekt, programista czy inżynier. Wbrew pozorom, przedmioty ścisłe mogą przydać się również podczas rekrutacji na kierunki o charakterze społecznym (psychologia) czy artystycznym (wzornictwo przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych). Nic więc dziwnego, że coraz więcej uczniów szkół średnich zastanawia się, jak dobrze przygotować się do matury z matematyki i zdać ją celująco. No właśnie, jak?

Studia podyplomowe z social media

Od dawna fascynuje Cię świat nowych mediów społecznościowych. Zastanawiasz się jak to wszystko działa od podszewki i chciałbyś poznać wszystkie zakamarki Facebooka i Instagrama. Boisz się, że w Twoim wieku to już nie wypada? Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego, ile wskazuje Twoja metryczka, na naukę, szczególnie social mediów, nigdy nie jest za późno! Dorównaj swoim dzieciom i wnukom, i pokaż im, że wiesz więcej, niż mogłoby im się wydawać! Takie podejście przyda Ci się przecież nie tylko na co dzień, lecz przede wszystkim w biznesie i prowadzeniu własnej firmy!

Brakuje Ci notatek? - Znamy stronę która Ci pomoże!

Wielu studentów uczy się i jednocześnie pracuje, studiuje na kilku kierunkach lub po prostu unika wykładów. Jednak przychodzi taki czas, gdy zbliża się sesja i trzeba zdać kilka egzaminów. Co zrobić gdy czasu na naukę co raz mniej, a zeszyt jest pusty? Warto w takiej sytuacji zajrzeć na stronę notatek.pl.

Jak kształcić studentów?

Według jednych, studia powinny kształcić zgodnie z duchem idealizmu – wpajać wartości, nakłaniać do walki o zmianę świata, inni z kolei stawiają na pragmatyzm – ścisłe dostosowanie się do potrzeb rynkowych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyposażenie studentów w wiedzę ogólną i danie im takich narzędzi, które umożliwią dostosowanie własnych kompetencji do niszy rynkowej.

Coraz mniej studentów na uczelniach

W Polsce coraz głośniej mówi się o mniejszej ilości studentów na polskich uczelniach, o problemie demograficznym, która sprawia problemy finansowe wielu uczelniom.