Śledź nas na:

Newsy

Jak uczyć się angielskiego w domu?

Chcesz się nauczyć angielskiego, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywnie uczyć się tego języka. Z pewnością nauka w domu stanie się przyjemniejsza. Na co zwrócić uwagę, aby nauka przyniosła dobry rezultat?

Uczyć - bawiąc

Jak sprawić, żeby dziecko kochało się uczyć? Jak pomóc temu, kto ma kłopoty z rozumieniem lub zapamiętywaniem? Jak rozwijać umysł i umiejętności dziecka? To pytania zaprzątające myśli niejednego nauczyciela czy rodzica. Świetnym rozwiązaniem są tu różnego rodzaju książki i gry edukacyjne, przydatne także na niebanalny prezent.

Kto i do kiedy składa rozliczenie PIT 37?

Mówi się, że w życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Jest to prawda z którą trudno się nie zgodzić, ponieważ rok rocznie każdy dorosły obywatel naszego kraju osiągający dochód musi złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe. W poniższym poradniku przedstawimy niezbędne informacje dotyczące najpopularniejszego zeznania PIT 37, podpowiemy kto dokładnie może je składać oraz kiedy upływa termin złożenia deklaracji.

Profesjonalne oprogramowanie do obróbki zdjęć

Jak w każdej epoce, także i dzisiaj fotografia ma w sobie sporo magii i niezwykłości, lecz łatwiej niż w przeszłości “podrasować” nią każde zdjęcie. Wszystko to za sprawą profesjonalnego oprogramowania do obróbki zdjęć. Nie oznacza to, że takie programy wyręczają fotografów, robiąc za nich całą robotę. Pod tym względem nic się nie zmieniło, lecz dzięki najnowszej technologii łatwiej ukryć niedoskonałości bądź wzbogacić zdjęcie o ciekawy efekt. W jaki profesjonalny program warto zainwestować, by taki retusz był możliwy?

Studia magisterskie: czy studia niestacjonarne są najlepszą opcją?

Wiele osób, które ukończyło studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym, zastanawia się nad kontynuacją nauki na studiach zaocznych. Wątpliwości, jakie się z tym wiążą, dotyczą zazwyczaj dwóch kwestii – poziomu nauczania oraz wysokości opłat. Kusząca wydaje się jednak perspektywa podjęcia pracy na pełen etat, co nie jest możliwe w przypadku nauki na studiach dziennych. Kiedy studia magisterskie w trybie niestacjonarnym są najlepszym rozwiązaniem?

Selen i jego rola w organizmie. Kiedy warto wdrożyć suplementację?

Obecny jest w ludzkim organizmie w ilościach wręcz śladowych, zaś jego wpływ na człowieka przez lata budził dość mieszane uczucia, bowiem nie brakowało naukowców sugerujących, iż tytułowy selen działa toksycznie na pracę wielu narządów. Czy rzeczywiście tak jest i ten minerał trzeba zupełnie wykluczyć z codziennej diety? W tym temacie przełomowe okazały się odkrycia dokonane w drugiej połowie minionego stulecia.  

Smartfon jako tablet graficzny – jak z tego korzystać?

Tablet jeszcze dekadę temu był pojęciem znanym głównie grafikom. Dziś podobne urządzenie ze sporym ekranem jak Huawei Mate 10 Lite ma w domu sporo osób. Okazuje się, że mogą one wykorzystać taki popularny sprzęt w zastępstwie tabletu przeznaczonego dla grafików.

Jak poprawnie wystawić korektę faktury?

Podatnik, który dostarcza towar lub świadczy usługę na rzecz drugiego podatnika ma obowiązek wystawić dla niego fakturę. Zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy o VAT, podatnik ma obowiązek wystawić fakturę dokumentującą dostawę towarów czy też świadczenia usług dla innego podatnika. Faktura powinna być wystawiona prawidłowo zarówno pod względem formalnym i rachunkowym, jak i odzwierciedlania rzeczywistego przebiegu transakcji.

Grafika 2D i 3D – czym się różnią i w czym się specjalizować?

Zawód grafika cieszy się coraz większą popularnością. Usługi grafików są wręcz pożądane na rynku, a wynagrodzenia z reguły są bardzo atrakcyjne. Jednak w grafice trendy też się zmieniają, co powoduje, że osoby, które się tym zajmują, stają przed różnymi dylematami. Jedno z pytań, jakie ostatnio sobie zadają, brzmi: lepiej specjalizować się w grafice 2D czy 3D?

Nauka języka hiszpańskiego w Katowicach

Rozwijanie umiejętności językowych odgrywa istotną rolę w procesie kształcenia. Jednak nie tylko dzieci, ale również dorośli często chcą poprawić swoje zdolności komunikacyjne w tym zakresie. Popularnością cieszy się, między innymi, język hiszpański. W Katowicach funkcjonuje godna uwagi szkoła o wdzięcznej nazwie Hispasion, która oferuje szeroką gamę kursów dla młodszych oraz starszych słuchaczy.