Śledź nas na:


Newsy

Jak wybrać uczelnię wyższą? Czym się kierować wybierając studia po maturze?

Pewnie każdy student chociaż raz w ciągu całego czasu trwania nauki żałował wyboru uczelni lub przynajmniej wydziału. Czasami dzieje się to na samym początku, dzięki czemu później jeszcze istnieje jeszcze szansa na rezygnację i ponowne rozpoczęcie nauki. Jednak czasami świadomość błędu pojawia się na ostatnim roku lub nawet po ukończeniu studiów. Co zrobić, by do tego nie doszło? Jak wybrać uczelnię wyższą? Czym się kierować wybierając studia po maturze?

O poznaniu swojego psychoterapeuty

Aby dobrze wybrać psychoterapeutę, trzeba się o niej / o nim najpierw pewnych rzeczy dowiedzieć. Nikogo nie dziwi fakt, że psychoterapeuta zadaje pytania pacjentowi. Pacjenci / klienci także mogą zadać przyszłemu terapeucie pewne pytania; ten zaś powinien odpowiedzieć na nie otwarcie. Czego zatem warto dowiedzieć się od wybranego terapeuty?  

Nauka języka angielskiego – jak zacząć?

Nauka nowego języka kojarzy się z dużą pracą i wysiłkiem. Jednak jest kilka dobrych sposobów, aby proces nie był ciężki, a sprawiał przyjemność. Także wybór dobrej szkoły nie jest  łatwym zadaniem. Jak zmienić nawyki i znaleźć godnego zaufania nauczyciela/kę? Tego dowiesz się w tym artykule.  

Rekrutacja na studia 2020/2021 – przegląd najciekawszych kierunków

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok akademicki. W kręgu zainteresowania studentów znajdują się niezwykle popularne informatyka, ekonomia, zarządzanie czy studia w językach obcych, ale w ofercie szkół wyższych nie brakuje też innych, mniej rozpoznawalnych, ale równie interesujących propozycji. Oto nasz przegląd najciekawszych kierunków studiów dostępnych w tegorocznym naborze.

Czy pracodawcy uznają kursy z języka angielskiego online?

Niejednokrotnie w naszej pracy potrzebujemy znajomości języka angielskiego do komunikacji oraz wykonywania obowiązków. Czasami trzeba przeprowadzić rozmowę telefoniczną z zagranicznym partnerem, innym razem wysłać maila do producenta. W codziennej pracy będzie nam potrzebny język angielski biznesowy, a także zaawansowane słownictwo. Pracownicy często zadają sobie pytanie, czy ich angielski jest odpowiednio zaawansowany? Czy wiedza, jaką posiadają, jest wystarczająca?  Czy kursy językowe online są na takim poziomie, który akceptowalny będzie przez pracodawcę? Zobaczmy, jak wygląda to w praktyce.    

Czym są fotony?

Pod koniec XIX wieku wielu fizyków starało się określić, jaka jest zależność pomiędzy natężeniem promieniowania ciał a długością fali. Wszelkie próby dopasowania ówczesnej wiedzy fizycznej do realizowanych obserwacji nie dawały satysfakcjonujących rezultatów. Do przełomu doszło w grudniu 1900 roku za sprawą fizyka Maxa Plancka. Czym dokładnie są fotony i jakie mają znaczenie? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kursy branżowe, czyli jak sprawnie się przekwalifikować?

Współczesny rynek pracy cechuje się ogromną dynamiką. Z jednej strony, po otwarciu unijnych granic, pojawiły się nowe perspektywy zawodowe związane z pracą w innych państwach i wiele osób z możliwości emigracji zarobkowej skorzystało. Jest jednak także druga strona medalu - na krajowym rynku zaczęło brakować specjalistów w wielu dziedzinach. Osoby, które przez dłuższy czas borykają się z trudnościami w znalezieniu pracy, powinny pomyśleć o przebranżowieniu, by zapełnić powstałą lukę w wielu zawodach.

Sprawdź jak podróżować oszczędnie

Marzy Ci się wakacyjny wyjazd, jednak gdy sprawdzasz stan konta bankowego, to oblewają Cię poty i masz dreszcze? Boisz się, że funduszy nie wystarczy na sam przejazd, a co dopiero mówić o noclegu czy wyżywieniu? Ceny standardowych ofert wakacyjnych Cię przerażają? Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst, z którego dowiesz się między innymi, jak wykorzystać kody rabatowe i tanio zorganizować wakacje w Grecji .

Indeks, naklejka, legitymacja studencka - jak będą teraz wyglądać?

Jeszcze nie tak dawno papierowe dokumenty, teraz coraz częściej zastępowane są nowszą technologią. Chodzi o indeksy, legitymacje studenckie ELS , a wreszcie hologramy ELS , które są nieodłącznymi atrybutami każdego studenta. Legitymacje studenckie w formie papierowej do których używano tuszowych stempli, dawno już zastąpiły plastikowe legitymację studenckiej na których umieszczane są specjalne naklejki na legitymację.    Indeksy papierowe indeksy za to coraz częściej , zastępowane są przez uczelnie, elektronicznymi indeksami w formie aplikacji na telefon. Skoro stemple zostały zastąpione specjalnymi naklejkami studenckimi  Els, a papierowe legitymacje, elektronicznymi legitymacjami studenckimi, jakie zmiany nastąpiły w ostatnim semestrze? W 2020 roku ich wygląd przejdzie drobną przemianę, która umknąć może osobom ze środowiska akademickiego. Czy zmiany w indeksie i legitymacji przełożą się na ich dotychczasową funkcję? Czy wciąż trzeba będzie podbijać legitymację nową naklejką na legitymację w dziekanacie ? Jak teraz wyglądać będą hologramy na legitymacje studencką ELS ? Jak duże zmiany nastąpiły w tych dokumentach w ostatnim czasie?