Śledź nas na:

Newsy

Kto powinien złożyć roczne rozliczenie PIT 37 ?

Trwa okres składania zeznań podatkowych za poprzedni rok podatkowy, czyli 2016. Na pewno wielu z nas zastanawia się, jak co roku, który z dostępnych formularzy PIT powinien wypełnić. A każdy, kto osiągnął dochód w 2016 roku ma obowiązek przekazania do właściwego urzędu skarbowego deklaracji informującej o wysokości osiągniętych dochodów oraz o wysokości należnego podatku.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs angielskiego online?

W ostatnim czasie można zauważyć ogromny wzrost zainteresowania kursami angielskiego dla dorosłych w wersji online. Przeglądając najnowsze oferty pracy warto zaobserwować, w jak wielu z nich wśród wymagań pojawia się znajomość co najmniej jednego języka obcego, najczęściej angielskiego.

Dlaczego zaciągamy kredyty samochodowe?

Jednym z popularniejszych produktów kredytowych w naszym kraju jest kredyt samochodowy. Jest to zrozumiałe, ponieważ samochód to jedno z bardziej pożądanych dóbr trwałego użytku. Poza tym nie wszystkich stać na wydatek rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Alternatywą mógłby być leasing, jednak nie wszyscy mogą lub chcą skorzystać z tej formy „nabycia” samochodu.

Angielski przez Skype - czyli nauka z domu

Znajomość języka angielskiego stała się koniecznością. Nie tylko młode osoby uczą się tego języka, coraz więcej osób w wieku starszym zaczyna uczyć się języka angielskiego. Inwestycja w naukę języka angielskiego jest opłacalna w każdym wieku. Nie zawsze jednak te najdroższe rozwiązania są tymi najlepszymi. Równie skutecznie można uczyć się przy pomocy tańszych metod, a nawet samodzielnie.

Dlaczego ergonomiczne krzesła są dobre do nauki?

Ergonomia w projektowaniu mebli, z których korzystamy, jest ważna – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy. Nie wszyscy jednak uświadamiają sobie to, że jest ona istotna nie tylko w czasie pracy biurowej, ale także w trakcie nauki. W obu wypadkach podejmujemy wysiłek intelektualny i warunki w jakich się on odbywa mają znaczenie.

3 porady dla rozpoczynających naukę niemieckiego

Język niemiecki to jeden z najciekawszych i najbardziej skomplikowanych dialektów, który mogłeś poznać już w szkole średniej. Tylko w tym języku zamiast ss ludzie używają scharfes s - 'ß'. To też język, który ma ciekawą konstrukcję gramatyczną oraz jedyną w swoim rodzaju wymowę. W tym artykule postaram Ci się pomóc rozwiązać 3 ważne problemy, opierając swoją wiedzę o błędy, które popełniałem ucząc się tego języka. Zapraszam!

Matura z angielskiego zdana bez problemu. Kursy egzaminacyjne dla uczniów

Od wyników matury zależą przyszłe losy maturzysty. Jeżeli uda mu się zaliczyć egzaminy z wysokimi wynikami, wówczas może przebierać w różnych kierunkach studiów wyższych. Gdy twój wymarzony kierunek wymaga angielskiego, warto przyłożyć się do nauki. Wtedy, gdy zależy ci na najlepszych efektach, pomyśl o skorzystaniu z kursów egzaminacyjnych.

Jak dobrać wygodny i ergonomiczny fotel biurowy?

Meblujesz biuro? A może wyposażasz swoje miejsce pracy? Na pewno zastanawiasz się nad tym jaki fotel biurowy kupić, a wybór jest ogromny. Oto kilka porad jak wybrać wygodny i ergonomiczny fotel pracowniczy.

Coaching – skuteczne narzędzie motywowania i rozwoju

Coaching to obecnie jedna z najskuteczniejszych form motywowania pracownika. Z tego względu nie tylko rośnie zapotrzebowanie na usługi profesjonalnych coachów, ale także zwiększa się zainteresowanie samych pracowników i ich pracodawców tą metodą rozwoju osobistego. Na czym polega coaching i dlaczego warto z niego korzystać?