Śledź nas na:

Newsy

Modne stylizacje na uczelnię

Uczelnia to miejsce, w którym studentów obowiązuje określony dress code. Zbyt ekstrawaganckie i odważne kreacje mogą spotkać się bowiem z brakiem akceptacji ze strony wykładowców i władz uniwersyteckich. Jakich zasad należy zatem przestrzegać, wybierając kreację na uczelnię? Każdy student staje codziennie przed dylematem wyboru odpowiedniej stylizacji na zajęcia. Zbyt oryginalna kreacja może być odebrana bowiem jako brak szacunku wobec wykładowców. Zbyt zachowawcza z kolei – pozbawić cię niepowtarzalnego stylu.

Sprawdź najbardziej przyszłościowe kierunki studiów!

Od kilku lat w Polsce trwa zaciekła dyskusja o tym, jak powinno wyglądać kształcenie w szkołach wyższych. Wciąż mówi się o zasadności powstawania kierunków, które nie uczą praktycznych umiejętności, za to kształcą tysiące absolwentów bez perspektyw na pracę w zawodzie. Na szczęście podejście do studiów, zarówno samych studentów, jak i uczelni wyższych, coraz bardziej się zmienia. Jakie są przyszłościowe kierunki, które warto wziąć pod uwagę po maturze?

Ścieżka naukowa studenta

Studia to dość ciekawy okres w życiu. Zazwyczaj kojarzy nam się on jedynie z imprezami, poznawaniem ludzi i usamodzielnianiem się.

Dyktafon na wykłady - który wybrać?

Studenci chętnie sięgają po wszelkie nowinki techniczne, które ułatwią zdobywanie wiedzy. Jednym z powszechnych sposobów jest utrwalanie wykładu prowadzącego. Tym bardziej, że jeśli nagranie jest wykonywane wyłącznie na użytek własny, to metoda ta jest legalna. Kultura wymaga jednak, by spytać się wykładowcy o zgodę. Jak jednak wykonywać rejestrację, aby głos prowadzącego nie był przygłuszony trzaskami lub hałasami z sali? Najlepiej dyktafonem. Podpowiemy po jaki sprzęt warto sięgnąć!

Poznaj zalety tablic suchościeralnych

Tablice suchościeralne cieszą się ogromną popularnością i znajdują zastosowanie nie tylko biurach, ale także w domach, szkołach, w salach konferencyjnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tablicy suchościeralnej i jak dobrać produkt idealnie pasujący do konkretnej przestrzeni?

Kursy maturalne pozwolą Ci na wybór dobrych studiów

Przełomowym momentem w Twoim życiu będzie okres matury i wyboru studiów. Dlatego powinieneś starannie przemyśleć decyzję odnośnie przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym. Istotne, abyś wziął pod uwagę swoje zainteresowania oraz kryteria rekrutacji na interesujące Cię kierunki studiów. Jednocześnie pamiętaj, że uczelnie mogą wymagać innych przedmiotów na takich samych kierunkach studiów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? O tym w dalszej części artykułu.

W jaki sposób płacić za zakupy w wygodny sposób?

Wraz z rozwojem Internetu, pojawiła się nowa, wygodna możliwość dokonywania zakupów. Przez Internet kupić można zarówno trudno dostępne w danym miejscu dobra, oryginalne prezenty, jak również nabyć podstawowe produkty używane na co dzień. Tak jak i za zwykłe, dokonywane w „realu” zakupy, za zakupy wirtualne należy zapłacić. Rzeczywistość wirtualna daje nam jednak więcej różnorodnych możliwości dokonywania płatności.

Telefon i wakacje, czyli dlaczego smartfon jest lepszy niż aparat fotograficzny

Zdjęcia z wakacji to must have każdego letniego sezonu. Dlatego pakując się na wyjazd, prawie zawsze kilkukrotnie sprawdzamy czy przypadkiem nie zapomnieliśmy  o aparacie… telefonicznym!  Taka prawda, w dzisiejszych czasach smartfony przejęły nie tylko funkcje kalendarza, poczty elektronicznej czy biura, ale coraz częściej służą nam również jako właśnie kompaktowy przyrząd do robienia zdjęć. Okazuje się też, że nie każdy chce zabierać na wakacje drogie smartfony. Ryzyko, że wpadnie do wody, spadnie z wysokości albo po prostu ulegnie uszkodzeniu jest zbyt duże. Właśnie dlatego warto pomyśleć o takim telefonie, który po pierwsze nie będzie kosztował fortuny, a po drugie pozwoli na swobodne korzystanie z Internetu oraz da nam możliwość uwiecznienia tych najważniejszych, wyjazdowych momentów. Decydując się na smartfon, który miałby sprawdzić się podczas wakacyjnego wypadu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze – wspomniana już cena. Po drugie, długość życia baterii. Trzecią ważna sprawą jest to, jaki dany telefon posiada aparat. Nie chcemy przecież, by zdjęcia z wakacji nie nadawały się do opublikowania. Ciekawą propozycję niedrogich, a funkcjonalnych i niezawodnych smartfonów, które dodatkowo są wyposażone w przyzwoite aparaty fotograficzne oferuje niemiecka firma Telefunken. Sprawdziliśmy trzy modele, które na co dzień są dostępne między innymi w sieci sklepów RTVEuro AGD:

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego to inwestycja w Twoją przyszłość. Nie ważne ile masz lat, jakie wykształcenie posiadasz oraz jaki jest Twój cel, który motywuje Cię do podjęcia nauki! Ważne, że chcesz inwestować w samodoskonalenie i stawiasz na podążanie ścieżką rozwoju, zamiast narzekać na przytłaczającą Cię rzeczywistość!

Dobre korepetycje dla każdego

Jeszcze kilka lat temu temat korepetycji nie należał do najprzyjemniejszych. Kojarzył się z niewiedzą, problemami z nauką i stwierdzeniem, że jedynie najgorsi uczniowie potrzebują dodatkowych lekcji. Obecnie, jak pokazują statystyki, już co druga osoba korzysta z korepetycji w różnorakiej formie, czy to u starszych kolegów, czy u nauczycieli ze szkoły, czy w specjalnych szkołach prowadzących zajęcia grupowe.