Śledź nas na:

Newsy

Nauka języka angielskiego przed maturą

Matura z języka angielskiego powinna być zdana na bardzo wysokim poziomie, jeśli później przyszli studenci chcą mieć wysokie miejsca na listach, w tej uczelni, którą wybrali. Szczególnie dotyczy to studentów, którzy zdecydowali się na naukę na profilu takim jak filologia angielska, bądź innym gdzie ten język również jest ważny.

„Korki” - najlepszy sposób, by dorobić i się utrzymać

Jak najczęściej zarabiają studenci? W bardzo prosty sposób – udzielają korepetycji. Bynajmniej tak wynika z badań statystycznych. Korepetycje to najczęstszy, a jednocześnie najbardziej prosty sposób zarobkowania, na jaki stawiają i z jakiego korzystają żacy.

Nauka angielskiego z native speakerem, a nauka z lektorem - wady i zalety. Co wybrać?

Język angielski jest nazywany językiem uniwersalnym świata – to nim najczęściej posługujemy się, gdy chcemy porozmawiać z kimś, kto nie zna naszego języka ojczystego. Znajomość angielskiego przydaje się w szkole, podczas zagranicznych wycieczek, a także coraz częściej w pracy – zarówno tej stacjonarnej, krajowej, ale i tej związanej z emigracją. Jakie są najlepsze sposoby na naukę języka obcego?

Angielski online – czy można nauczyć się języka bezpłatnie przez Internet

Tytułowe pytanie nie jest żartem, lecz swoistym wyzwaniem. Oto bowiem w dobie informacji przekazywanych w błyskawicznym tempie za pośrednictwem Internetu nieco inny wymiar zyskała również nauka. Przykład języka angielskiego jest w tym wypadku najbardziej właściwy, bowiem od wielu lat to właśnie kursy uczące posługiwania się mową Szekspira są najbardziej poszukiwane i oblegane. Spróbujmy więc odpowiedzieć na kwestię, jaka pojawiła się w tytule tego tekstu.

Najlepsze kursy językowe dla dorosłych

Szukasz sprawdzonych metod poszerzania swojej wiedzy z jeżyków obcych? Chcesz bez żadnych ograniczeń cieszyć się życiem w wielokulturowym społeczeństwie i pokonać barierę językową w pracy, podczas towarzyskich spotkań czy wakacyjnych wyjazdów? Nic prostszego – profesjonalny kurs językowy szybko i w komfortowy sposób pomoże Ci nauczyć się dowolnego języka i wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Zakupy online

Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością. Z każdym rokiem Polacy robią coraz więcej zakupów w sieci. Na popularność zakupów online wpływają ceny produktów, wygoda dokonywania zakupów, szeroki asortyment. Zakupów online można dokonywać każdego dnia, o każdej porze dnia i nocy. Siedząc przed komputerem można swobodnie przebierać w różnych ofertach marek z całego świata, które często są niedostępne w sklepach tradycyjnych w naszym kraju.

Polskie Państwo Podziemne – ewenement na skalę światową

Wybuch II wojny światowej i rozbiór Polski dokonany przez Niemcy i Związek Radziecki wbrew oczekiwaniom okupantów nie zakończył dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Polska się nie poddała, a konspiracyjne walki trwały aż do zakończenia wojny. W Polsce działało bowiem Polskie Państwo Podziemne, którego historię chcemy dzisiaj przybliżyć.

Dotacja na podręczniki – co zmieni się w przepisach?

Na początku roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło projekt rozporządzenia, które dotyczy udzielania dotacji na podręczniki. Wsparcie finansowe ma być przekazywane szkołom nie tylko na książki, ale też na materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. W projekcie ustawy można znaleźć wzór wniosku o udzielenie dotacji, a także sposób przekazania i późniejszego rozliczania szkół z otrzymanego wsparcia.