Śledź nas na:

Newsy

Technika także dla dziewczyn

Kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Nie interesuje Cię ogólny profil w liceum, wolałabyś zdobyć zawód, ale boisz się trafić do klasy pełnej chłopców? Nie martw się, Twoje obawy są zupełnie niepotrzebne! Jest wiele techników, w których dziewczyny stanowią co najmniej połowę, a nawet większość społeczności uczniowskiej! Poniżej podpowiadamy, na które z nich powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Stres w sesji – co robić?

Gdy nadchodzi sesja, poziom stresu każdego studenta wzrasta – to oczywiste. Normalne jest również to, że wielu z nas zwyczajnie nie radzi sobie ze stresem. W tym skrajnym stanie czasem warto sięgnąć po leki roślinne przeznaczone dla osób, które nie mogą sobie pozwolić i na stres i na otępienie.

Tajemnice wzroku, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia

Oko, jako narząd wzroku, to niezwykły mechanizm, dzięki któremu możemy poznawać świat. Kryje ono w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, m.in. taką, że narząd wzroku odbiera 80% wiedzy z otaczającego nas świata. Nie musimy kończyć policealnej szkoły optycznej, ani tym bardziej medycyny, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Wystarczy przeczytać poniższy artykuł.

Czego warto się uczyć z pakietu Office?

Pakiet biurowy Microsoft Office to bez wątpienia najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego stosowany na całym świecie zarówno w firmach i instytucjach, jak i przez użytkowników prywatnych. Jeżeli jeszcze go nie znasz i przy tym szukasz pracy, pomyśl o nauce programów w tym pakiecie – ta znajomość na pewno przyda się podczas rekrutacji.

Jak nauczyć się samemu języka obcego w domu?

Znajomość języków obcych to teraz podstawa, aby móc swobodnie poruszać się po świecie i zdobyć ciekawą pracę. Poznawanie innych kultur oraz obcowanie z zagranicznymi przyjaciółmi rozszerza nasz światopogląd oraz wszechstronnie rozwija. Ze względu na brak czasu nie zawsze możemy uczęszczać do szkoły językowej. Szukamy więc innych metod do nauki języka, np. wchodzimy na portale edukacyjne.

Jak efektywnie uczyć się matematyki? 6 porad

Nauka matematyki sprawia wielu z nas trudności. Czasem to tylko chwilowe opuszczenie się w nauce, a czasem problem trwały, wymagający interwencji i pomocy specjalistycznej. Z trudnościami nauki przedmiotów ścisłych może wiązać się szereg zaburzeń jak skrzyżowana lateralizacja, dysleksja, dyskalkulia. Niektóre powodują problemy z matematyką, inne są przyczyną problemów, zawsze jednak potrzebna jest pomoc i nie wystarczy korepetytor z matematyki, ale także fachowiec pedagog. Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje. Otóż winę ponoszą najczęściej nasi pierwsi nauczyciele, którzy nie przykładają dużej uwagi do opanowania kardynalnych podstaw w swoim czasie.

Tytuł licencjata - czy warto?

W Polsce istnieje możliwość ukończenia studiów pierwszego stopnia i zdobycia zawodowego tytułu licencjata. Jest to u nas nowość, na tle studiów magisterskich, inżynierskich i doktoranckich. Stosunkowo krótko - zwykle 3 lata, należy uczyć się na uczelni wyższej, aby napisać i następnie obronić pracę licencjacką. Co daje tytuł licencjata i czy warto decydować się tylko na jego zdobycie?

Zdrowie pisane naturoterapią

Zdrowie - wartość największa i najcenniejsza ze wszystkich jakie posiadamy. Poeta tak o nim pisał: „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.” Wielu z nas wie, jak cenny jest to dar i jak łatwo można go stracić.

8 sprawdzonych porad jak walczyć ze stresem przed maturą

Stres przed maturą jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i nie powinien być traktowany jako coś negatywnego i uniemożliwiającego rzetelne przygotowanie się do egzaminu. Ci z was, którzy dobrze znają biologię i interesują się naukami psychologicznymi, zapewne wiedzą, że stres może mieć wymiar pozytywny. Reakcja „walcz i uciekaj” wywołana działaniem stresora ma na celu zmobilizowanie nas do działania, przyspieszenie myślenia i szybkie rozprawienie się z zagrożeniem. Tego typu stres charakteryzuje się krótkotrwałością i mija wraz z ustąpieniem czynnika, który go wywołuje. Nie warto z nim walczyć – każda forma motywacji jest bowiem cenna!