Śledź nas na:

Newsy

Skąd wziąć pieniądze na wkład własny? Kupujemy mieszkanie na kredyt.

Uzyskanie kredytu na zakup mieszkania staje się coraz trudniejsze. W obliczu licznych zmian w prawie należy posiadać coraz większy wkład własny. W roku 2014 Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła wprowadzanie coraz wyższych wymagań odnośnie kredytów na zakup nieruchomości. Kilka lat temu można było uzyskać kredytowanie nawet w wysokości 100% wartości danego mieszkania, domu. Obecnie, w roku 2017 wkład własny musi wynosić 20%.

„Książka pod tytułem” – dlaczego warto kupić tę pozycję?

Dawno na rynku wydawniczym nie było takiej „rewolucji”, jaką wprowadziła legendarna już „Książka pod tytułem”. To doskonała zabawa nie tylko dla dzieci. Dlaczego ta mała książka zrobiła taką karierę i dlaczego jest jedną z najczęściej kupowanych książek? Postanowiliśmy to sprawdzić. Oto, co udało nam się ustalić.

Kto powinien złożyć roczne rozliczenie PIT 37 ?

Trwa okres składania zeznań podatkowych za poprzedni rok podatkowy, czyli 2016. Na pewno wielu z nas zastanawia się, jak co roku, który z dostępnych formularzy PIT powinien wypełnić. A każdy, kto osiągnął dochód w 2016 roku ma obowiązek przekazania do właściwego urzędu skarbowego deklaracji informującej o wysokości osiągniętych dochodów oraz o wysokości należnego podatku.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs angielskiego online?

W ostatnim czasie można zauważyć ogromny wzrost zainteresowania kursami angielskiego dla dorosłych w wersji online. Przeglądając najnowsze oferty pracy warto zaobserwować, w jak wielu z nich wśród wymagań pojawia się znajomość co najmniej jednego języka obcego, najczęściej angielskiego.

Dlaczego zaciągamy kredyty samochodowe?

Jednym z popularniejszych produktów kredytowych w naszym kraju jest kredyt samochodowy. Jest to zrozumiałe, ponieważ samochód to jedno z bardziej pożądanych dóbr trwałego użytku. Poza tym nie wszystkich stać na wydatek rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Alternatywą mógłby być leasing, jednak nie wszyscy mogą lub chcą skorzystać z tej formy „nabycia” samochodu.

Angielski przez Skype - czyli nauka z domu

Znajomość języka angielskiego stała się koniecznością. Nie tylko młode osoby uczą się tego języka, coraz więcej osób w wieku starszym zaczyna uczyć się języka angielskiego. Inwestycja w naukę języka angielskiego jest opłacalna w każdym wieku. Nie zawsze jednak te najdroższe rozwiązania są tymi najlepszymi. Równie skutecznie można uczyć się przy pomocy tańszych metod, a nawet samodzielnie.

Dlaczego ergonomiczne krzesła są dobre do nauki?

Ergonomia w projektowaniu mebli, z których korzystamy, jest ważna – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy. Nie wszyscy jednak uświadamiają sobie to, że jest ona istotna nie tylko w czasie pracy biurowej, ale także w trakcie nauki. W obu wypadkach podejmujemy wysiłek intelektualny i warunki w jakich się on odbywa mają znaczenie.

3 porady dla rozpoczynających naukę niemieckiego

Język niemiecki to jeden z najciekawszych i najbardziej skomplikowanych dialektów, który mogłeś poznać już w szkole średniej. Tylko w tym języku zamiast ss ludzie używają scharfes s - 'ß'. To też język, który ma ciekawą konstrukcję gramatyczną oraz jedyną w swoim rodzaju wymowę. W tym artykule postaram Ci się pomóc rozwiązać 3 ważne problemy, opierając swoją wiedzę o błędy, które popełniałem ucząc się tego języka. Zapraszam!

Matura z angielskiego zdana bez problemu. Kursy egzaminacyjne dla uczniów

Od wyników matury zależą przyszłe losy maturzysty. Jeżeli uda mu się zaliczyć egzaminy z wysokimi wynikami, wówczas może przebierać w różnych kierunkach studiów wyższych. Gdy twój wymarzony kierunek wymaga angielskiego, warto przyłożyć się do nauki. Wtedy, gdy zależy ci na najlepszych efektach, pomyśl o skorzystaniu z kursów egzaminacyjnych.

Jak dobrać wygodny i ergonomiczny fotel biurowy?

Meblujesz biuro? A może wyposażasz swoje miejsce pracy? Na pewno zastanawiasz się nad tym jaki fotel biurowy kupić, a wybór jest ogromny. Oto kilka porad jak wybrać wygodny i ergonomiczny fotel pracowniczy.