Śledź nas na:


Wakacje to idealny moment na nadrobienie lektur szkolnych. Te pozycje warto przesłuchać

Wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Co Ty na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i poświęcić trochę wolnego czasu na nadrobienie lektur szkolnych? Spokojnie, nie musisz zamykać się z książkami w domu. Zamiast tego masz możliwość przerobienia obowiązkowego materiału czytelniczego w dowolnym miejscu. Pomogą Ci w tym lektury szkolne w formie audiobooków.

 

Nie lubisz czytać lektur? Nie musisz. Wystarczy ich posłuchać

Nie ma co ukrywać – dla wielu uczniów czytanie lektur nie jest ulubionym zajęciem. Na szczęście istnieje sposób na to, aby poznanie treści obowiązkowych pozycji stało się wygodniejsze, łatwiejsze i o niebo przyjemniejsze. Jak z pewnością się domyślasz, chodzi o audiobooki, dzięki którym można słuchać lektur szkolnych dosłownie wszędzie.

Można robić to w drodze na kolonię, na plaży, w trakcie pakowania czy podczas wieczornego spaceru. Dzięki lektorowi możesz przenieść się do świata książki – zamiast skupiać się na tekście, daj się ponieść wyobraźni. Dzięki temu łatwiej zapamiętasz treść lektury. Audiobooki to również doskonała opcja dla uczniów słabowidzących lub niedowidzących.

„Potop” – audiobook jednego z dzieł Henryka Sienkiewicza

„Potop” zdecydowanie nie należy do najkrótszych lektur szkolnych. W zależności od wydania może mieć nawet około 1000 stron. Na szczęście nie trzeba spędzać wielu godzin nad książką. Zamiast tego wystarczy przesłuchać „Potop” w formie audiobooka.

Druga część trylogii Henryka Sienkiewicza, zinterpretowana przez Marka Walczaka, opowiada historię z czasów najazdu szwedzkiego na Polskę. Podobnie jak w pozostałych tomach, tak i tu pojawia się motyw miłości. Tym razem poznajemy losy Andrzeja Kmicica i Oleńki Billewiczówny.

„Kamienie na szaniec” – poznaj historię Alka, Zośki i Rudego

Inną propozycją na wakacje są „Kamienie na szaniec”. Audiobook czytany przez Jerzego Zelnika jest oparty na faktach. A o czym jest? Książka autorstwa Aleksandra Kamińskiego przenosi słuchacza do czasów okupacji hitlerowskiej: od 1939 do 1943 roku. Jej głównymi bohaterami jest trójka przyjaciół: Tadeusz Zawadzki (Zośka), Aleksy Dawidowski (Alek) i Jan Bytnar (Rudy).

To powieść dokumentalna, która pokazuje słuchaczowi, jak bardzo nieprzewidywalne jest życie. W jednym momencie snujesz plany na przyszłość, masz marzenia, a w drugiej – Twój świat wywraca się dosłownie do góry nogami i stajesz przed wyborem, czy chcesz poświęcić swoje życie dla ojczyzny.

Gdzie szukać lektur szkolnych w formie audiobooków?

Zachęciliśmy Cię do przesłuchania jednej, dwóch, a może nawet więcej lektur szkolnych? To świetnie się składa, bo wiemy, gdzie możesz je znaleźć. Największy wybór czeka w Audiotece, która ma w swojej ofercie nie tylko „Potop” i „Kamienie na szaniec”, ale także inne audiobooki. To np. „Mistrz i Małgorzata”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Zbrodnia i kara”, „Chłopi”, „Stary człowiek i morze” i wiele innych. Miłego słuchania!

 

Artykuł sponsorowany