Śledź nas na:


Czego warto się uczyć z pakietu Office?

Pakiet biurowy Microsoft Office to bez wątpienia najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego stosowany na całym świecie zarówno w firmach i instytucjach, jak i przez użytkowników prywatnych. Jeżeli jeszcze go nie znasz i przy tym szukasz pracy, pomyśl o nauce programów w tym pakiecie – ta znajomość na pewno przyda się podczas rekrutacji.

W ramach najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoft Office znajdują się programy takie jak: edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint, program do tworzenia materiałów marketingowych Publisher, notatnik OneNote, menedżer informacji osobistych i poczty elektronicznej Outlook oraz system obsługi relacyjnych baz danych Access.

 

Znajomość obsługi podstawowych programów zaliczających się do pakietu Microsoft Office, czyli Word, Excel oraz PowerPoint jest obecnie wymogiem na wielu stanowiskach pracy biurowej. Inne elementy pakietu, w tym Publisher czy Access są wymagane na bardziej specjalistycznych stanowiskach. Gdy wobec tego szukasz zatrudnienia, warto pomyśleć o tym, by podnieść swoje umiejętności i wybrać się na szkolenie z pakietu Office, podczas którego będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat korzystania z tego oprogramowania.

 

Jak nauczyć się obsługi programów pakietu Microsoft Office?

Wprawdzie obsługi programów Office można uczyć się we własnym zakresie, niemniej jednak nie zawsze warto. Dlaczego? Ponieważ taka nauka nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, poza tym nie jest potwierdzona żadnymi dokumentami, dlatego też najczęściej w takiej sytuacji pracodawca wymaga od pracownika przejścia dodatkowego testu w trakcie rekrutacji.

 

Gdy wybierzesz profesjonalne szkolenie z pakietu Office (np. z firmą HintMine), w takim przypadku twoja wiedza będzie szersza i lepiej ugruntowana. Po zakończonym kursie otrzymasz także dokument potwierdzający twoje umiejętności. Aktualnie zajęcia tego rodzaju prowadzone są przez różne firmy szkoleniowe w całej Polsce – z ich ofertami można zapoznać się przez internet.