Śledź nas na:


Zwiększ swoją produktywność dzięki... kalendarzowi

Dobra organizacja pracy jest ważna nie tylko ze względu na chęć zwiększenia produktywności, ale także dla własnej wygody. Porządek na biurku i w papierach rozjaśnia myśli i pomaga realizować cele, co pozwala pracować sprawniej. W tym zadaniu pomoże nam kalendarz.

Narzędzia do zarządzania czasem przybierają najróżniejsze formy. Dziś w powszechnym użytku są cyfrowe kalendarze, które dodatkowo same przypomną o zbliżającym się ważnym terminie lub zadaniu. Jednak podręczne kalendarze z notatnikiem oraz ścienne wciąż biją je na głowę dostępnością i przejrzystością.

Notes pełen terminów

Praca przy komputerze to bardzo często mnóstwo otwartych dokumentów, programów oraz e-maili. Korzystanie z programów organizacyjnych, które posiadają system przypomnień i alertów to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak dostępne jedynie na służbowym komputerze czy laptopie. Obity skórą, elegancki i podręczny terminarz lub organizer można zabrać wszędzie ze sobą i nie zajmie wiele miejsca. Strony mają wydzielone miejsca na notatki i numery telefonów, a także skrócone opisy dat. Po zakończonym zadaniu kartkę można po prostu wyrwać i wyrzucić do kosza, co daje miłe poczucie satysfakcji i jasno odcina sprawy zakończone od reszty .

Miły dla oka kalendarz ścienny

Ścienne kalendarze to rzecz bardzo pożyteczna i estetyczna. Kolejne karty miesięcy ozdobione są pięknymi zdjęciami krajobrazów, zwierząt czy samochodów. Zerkamy na hipnotyzujące obrazy mimochodem, równocześnie skupiając uwagę na datach. Zaznaczenie ważnego dnia kontrastującym markerem nie pozwoli zapomnieć o zbliżającym się terminie.

Kalendarze trójdzielne to świetne rozwiązanie dla osób, których praca wymaga planowania ze znacznym wyprzedzeniem. Po rozłożeniu pokazuje on trzy miesiące: poprzedni, obecny i następny. Często mają zakładkę z przesuwaną ramką, dzięki której można zaznaczyć bieżący dzień.

Czas odliczany na biurku

Biurkowy kalendarz może być świetną alternatywą dla notatników lub kolorowych karteczek samoprzylepnych, które często lubią się odklejać i gubić. Kolejne strony biurkowych kalendarzy dzielą się na tygodnie, co daje sporo miejsca na uwagi, notatki o zebraniach lub numerach telefonu. Do dyspozycji mamy kalendarze poziomie, czyli stojące, oraz leżące, które poza standardową rozpiską dat zawierają informacje o numerach kierunkowych do innych krajów, mapę Polski lub przeliczniki jednostek i miar. Sprawia to, że taki kalendarz jest nie tylko świetnym organizerem, ale również szybką ściągą, dzięki której nie trzeba uruchamiać przeglądarki internetowej.

Kalendarz to rzecz, która się nie zepsuje, nie potrzebuje baterii i będzie zawsze pod ręką, gdy jej potrzebujemy. Pomimo wielu wygodnych funkcji, jakie oferują zintegrowane cyfrowe narzędzia organizacyjne, podręczne kalendarze papierowe wciąż nadrabiają kilkoma prostymi i jakże praktycznymi zaletami.

Artykuł przygotowany we współpraca z redakcją serwisu nokautbiznes.pl