Śledź nas na:


Coaching – skuteczne narzędzie motywowania i rozwoju

Coaching to obecnie jedna z najskuteczniejszych form motywowania pracownika. Z tego względu nie tylko rośnie zapotrzebowanie na usługi profesjonalnych coachów, ale także zwiększa się zainteresowanie samych pracowników i ich pracodawców tą metodą rozwoju osobistego. Na czym polega coaching i dlaczego warto z niego korzystać?

Coach – osobisty trener Twoich umiejętności

Jakie cechy powinien posiadać skuteczny coach? Oprócz wiedzy podstawą pracy dobrego coacha jest posiadanie odpowiednich umiejętności komunikacyjnych, które pozwolą nawiązać niezbędną w czasie szkolenia nić porozumienia z klientem. Zaufanie i porozumienie jest kluczem do skutecznego przekazywania wiedzy oraz kształtowania indywidualnych umiejętności.

Coaching to indywidualny proces „szkolenia”, który nie polega na kilku spotkaniach trwających zaledwie kilkadziesiąt minut. Czasami spotkania z coachem trwają tygodniami – w tym czasie osoba chcąca rozwijać swoje indywidualne umiejętności pracuje zarówno podczas „sesji” z coachem, jak i po zakończeniu spotkania wykonując określone ćwiczenia oraz zadania.

To, co odróżnia coaching od typowych szkoleń biznesowych, to fakt, iż skupia się on na problemach konkretnej osoby. Celem takiego szkolenia jest pokazanie osobie szkolonej jej ukrytych umiejętności, które może ona wykorzystać w codziennej pracy, wpływając na jej efektywność oraz poprawiając tym samym funkcjonowanie organizacji, dla której pracuje.

Dlaczego coaching jest podstawą rozwoju każdej firmy?

Coaching odgrywa bardzo ważną rolę w biznesie. Istotą tego typu szkoleń jest możliwość optymalnego wykorzystania potencjału pracowników nie tylko z korzyścią dla firmy i jej właściciela, ale także samego pracownika, który często nie potrafi nadążyć za postępującymi zmianami w życiu prywatnym oraz zawodowym, co skutkuje obniżeniem jego efektywności pracy, brakiem motywacji i w dłuższej perspektywie czasu prowadzi do wypalenia zawodowego.

Jeżeli chcesz, aby Twoja organizacja stale podążała do przodu postaw na najskuteczniejszą z form szkolenia pracowników oraz motywowania ich do efektywnej pracy na rzecz Twojej organizacji. Coaching w Krakowie prowadzony przez Akademię Sokrates pozwoli efektywnie rozwijać umiejętności Twoich pracowników oraz wpłynie na jakość wykonywanych przez nich obowiązków. Rozwój jest podstawą sukcesu, dlatego tak ważne jest, aby Twoi pracownicy poznali swoje ukryte talenty i w zgodzie z naturalnymi predyspozycjami nauczyli się korzystać ze zdobytej wiedzy oraz doświadczenia zawodowego.

Sprawdź ofertę coachingu oraz >szkoleń dla firm oferowanych przez Akademię Sokrates – dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów zyskasz pewność, że inwestycja w Twoją kadrę pracowniczą szybko przyniesie oczekiwany zysk!