Śledź nas na:


Na naukę nigdy nie jest za późno! – Angielski dla osób starszych

Masz 60, 70, a może i więcej lat? Okres edukacji masz już dawno za sobą? Zastanawiasz się, czy warto w tym wieku zdobywać jeszcze wiedzę? - Porzuć rozterki i poczuj się znowu jak uczeń lub student! Nie masz nic do stracenia, a zyskać możesz tak wiele.

Kurs, szkoła, a może inna forma?

Hitem wśród seniorów stały się Uniwersytety Trzeciego Wieku, które powstały specjalnie z myślą o aktywizacji osób starszych. Cieszą się ogromną popularnością, ponieważ program placówek uwzględnia nie tylko walory poznawczo-edukacyjne, ale także integrację często rozproszonego środowiska. To w tego rodzaju miejscach na nowo rodzą się prawdziwe przyjaźnie, a dziadkowie i babcie z chęcią uczestniczą wspólnie w rozmaitych zajęciach. Nie ma znaczenia ukończony wcześniej poziom wykształcenia – liczą się przede wszystkim chęci. Oferta programowa placówek obejmuje m.in.: wykłady, kursy i szkolenia, zajęcia artystyczne i ruchowe, koła zainteresowań czy też lektoraty języków obcych. Nie zabraknie również bezpośredniej okazji do świętowania podczas organizowanych imprez i wyjazdów.

Żyć, nie umierać

Wreszcie nie musisz przejmować się obowiązkami zawodowymi i postawić na siebie. To Ty decydujesz, jak wygląda Twój plan dnia i co będziesz robić. Hurra! A co powiesz na wyjazd za granicę? Może Anglia i zjawiskowy Londyn nocą? Big Ben, Buckingham Palce i Opactwo Westminsterskie to punkty obowiązkowe na trasie. Jeśli boisz się takiej podróży, proponujemy coś, co ułatwi Ci podjęcie decyzji. Tym, co może wpływać na nasz komfort psychiczny jest… bariera językowa. Pokonaj ewentualny strach i zapisz się na kurs!

Angielski dla seniorów

Oferta kursów języka obcego dla seniorów jest dość szeroka, a ich dostępna forma zależy od indywidualnych upodobań. Warto wziąć pod uwagę własne predyspozycje i sposób, w jaki chcemy zdobywać wiedzę, a co jeszcze lepsze – umiejętności lingwistyczne. Wzrokowców, z pewnością, przyciągną wersje książkowe, często wzbogacone o płytę CD, słuchowcy zaś mogą posłuchać nagrań, ot, choćby z YouTube’a. I choć takie sposoby nauki są przydatne, to jednak nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem. W szkole językowej Speak Up do wyboru mamy 2 możliwości – lekcje z lektorem, które odbywają się w placówkach stacjonarnych, jak i on-line. Taki kurs obejmuje 40 „szkolnych” lekcji, tj. 45-minutowych z lektorem oraz 20 lekcji multimedialnych z lektorem po godzinie zegarowej (60 minut). Dodatkowo, mamy możliwość 2 lekcji wdrożeniowych, by zapoznać się z obsługą wspomnianego systemu komputerowego. Oprócz swobody komunikacji, istotną zaletą jest szansa na poznanie ciekawych ludzi i dzielenie się doświadczeniami. Nie musisz się obawiać o intensywność, ponieważ lektor dostosowuje się do potrzeb każdego – zwiększa liczbę powtórzeń i ćwiczeń utrwalających materiał. Doskonałym rozwiązaniem jest to, że w każdej chwili masz dostęp do lekcji multimedialnych i powtórzenia danej partii w specjalnej Strefie Słuchacza. Nic, tylko korzystać!

Połącz przyjemne z pożytecznym

Wsparcie innych kursantów, jak i dzielenie się z nimi swoimi przeżyciami, to niesamowita sprawa. Wspólnie możecie odszukiwać najlepszych sposobów na zdobywanie wiedzy. Często z pozoru błahe rzeczy mogą wpłynąć na efektywność nauki, np. powtarzaj słówka związane z ogrodem, pielęgnując przydomowe kwiatki albo układaj całe zdania podczas nordic walking. Efekty będą znacznie lepsze, a Ty osiągniesz prywatny sukces. Good luck! – Powodzenia!