Śledź nas na:


6 Najpopularniejszych kierunków praktyk studenckich

Ukończenie praktyk studenckich w innym kraju pozwala nie tylko poprawić znajomość języka obcego lub nauczyć się go od podstaw, ale także nawiązać kontakty międzynarodowe, zbudować zawodowy prestiż i spojrzeć na swój wymarzony zawód z zupełnie innej perspektywy. Ponadto praktyki zagraniczne potrafią skutecznie uatrakcyjnić CV, a co za tym idzie, przyspieszyć karierę. Obecność międzynarodowych firm nie ogranicza się do granic państwowych, więc dlaczego studenci powinni ograniczać się do możliwości odbycia praktyk zawodowych wyłącznie w swoim kraju?
 
Przyjrzyjmy się, jakie są obecnie najpopularniejsze kierunki na świecie, w których studenci najchętniej odbywają praktyki studenckie.

1.   USA

Stany Zjednoczone to z pewnością jedno z najlepszych miejsc do odbycia praktyk studenckich. Ilość dziedzin, w jakich można zdobyć doświadczenie zawodowe w USA jest oszałamiająca - od praktyk w służbie zdrowia do pracy stażysty w dużej amerykańskiej firmie. Wszystko jest w zasięgu ręki. Można tu uzyskać cenne doświadczenie, poznać nowe środowisko i kulturę pracy, oraz przede wszystkim opanować język angielski w zaawansowanym stopniu. W USA nie można się nudzić! Tętniący życiem Nowy Jork, przepiękne plaże Kalifornii, spektakularne parki narodowe, czy najbardziej znane kasyno świata - Bellagio w Las Vegas. Te wszystkie miejsca można odwiedzić podczas kilkutygodniowych praktyk w Stanach Zjednoczonych.
2.   Grecja
Praktyki w greckich hotelach są niezwykle popularne wśród studentów turystyki i hotelarstwa. Ogromna ilość mniejszych i większych hoteli oraz duże zapotrzebowanie na animatorów i obsługę hotelu mówiącą w języku polskim sprawia, że jest to chętnie wybierany kierunek na zdobycie cennego doświadczenia w branży. Po odbytych praktykach można zafundować sobie wspaniałe wakacje odwiedzając okoliczne wyspy lub spędzając czas na plaży i zwiedzaniu zabytków.

3.   Irlandia

Odbycie stażu w Irlandii jest doskonałą okazją nie tylko na lepsze poznanie języka angielskiego, ale także zrozumienia irlandzkiego akcentu. W większych irlandzkich miastach, takich jak Dublin czy Cork, można znaleźć oferty praktyk idealne dla każdego kierunku studiów i zainteresowań kandydata. Przyjaźni mieszkańcy, kufel pełen Guinnessa oraz spektakularna przyroda od lat przyciągają wszystkich, którzy kochają długie wycieczki na łonie natury oraz nawiązywanie nowych znajomości.

4.   Niemcy

Niemiecki sektor przemysłowy cieszy się globalną reputacją w zakresie wydajności, innowacji i inżynierii. Niemcy z pewnością będą najlepszym wyborem dla przyszłych stażystów właśnie dziedzinach technicznych. Kraj ten uzyskał rangę jednego z najlepszych miejsc do odbywania staży za granicą, posiadają także ciekawe oferty z dziedziny edukacji, sztuki i nie tylko. W wolnym czasie można wybrać się na wycieczki krajoznawcze, szczególnie po przepięknych zamkach lub spędzić wieczór ze znajomymi przy kuflu piwa i preclu.

5.   Hiszpania

Staże w Hiszpanii są popularne szczególnie wśród studentów z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Jest to jedno z najczęściej polecanych miejsc dla osób, które chcą połączyć możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z przyjaznym klimatem, tętniącymi życiem miastami, smacznym jedzeniem i pięknymi plażami. Praktyki odbywają się tu zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim, a najczęściej wybierane kierunki docelowe to Madryt, Barcelona, ​​Sewilla i Walencja.

6. Malta

Ostatnio na popularności jako kierunek praktyk zagranicznych zyskała Malta. Ta niewielka wysepka jest równie atrakcyjnym miejscem na wakacje, jak Cypr. W ostatnich latach Malta stała się jednak centrum rosnącego w siłę igamingu, branży kasyn online, zakładów i gier hazardowych. Na Malcie jest mnóstwo firm, które są właścicielami platform hazardowych, bądź oferują rozwiązania technologiczne i finansowe dla operatorów. Doświadczeni studenci mogą ubiegać się więc o praktykę w ramach Erasmus Plus. O dziwo, na Malcie z roku na rok mieszka tu coraz więcej naszych rodaków. Trudno się dziwić, Malta to urocza wyspa, która oferuje mnóstwo miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników zagranicznych, właśnie ze względu na język (na poziomie native). Pracę znajdą tu więc wszyscy Ci, którzy chętni są pracować w dziale obsługi klienta z językiem polskim, absolwenci kierunków związanych z Informatyką, IT, kodowaniem. Jest też sporo miejsca dla osób zainteresowanych PR, copywritingiem, marketingiem i SEO, które dostępne są w dziedzinie affiliacji. Łatwo też znaleźć pracę lub praktykę związaną z turystyką, w hotelu lub biurze podróży.