Śledź nas na:


Dane na wagę złota

Informacja oraz sposób jej zmagazynowania są kluczowe dla wielu różnorodnych biznesów oraz przedsięwzięć. Coraz częściej duże, a także średnie przedsiębiorstwa korzystają z zewnętrznych obiektów, zaopatrzonych w rozwiązania techniczne rodem z XXI wieku, umożliwiających  grupowanie danych w odpowiednim środowisku. Dzięki temu zyskują one pewność, że ich najcenniejsze dane nie ulegną zniszczeniu, w wyniku wypadku, czy też innego kataklizmu. Ważna jest także oszczędność miejsca, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie przestrzeń biurowa w centrach jest coraz droższa. Jeśli więc poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zaoszczędzić przestrzeń na serwerownię, a zarazem zapewnią nam niespotykane bezpieczeństwo danych, warto poszukać nowoczesnego rozwiązania takich problemów.

 

1. Data center z prawdziwego zdarzenia

2. Kolokacja, na którą warto postawić

Data center z prawdziwego zdarzenia

Intrygującą opcją, która może być bardzo korzystna zarówno dla wielkich jak i mniejszych graczy, są profesjonalne "data center" (w skrócie zwane DC), które umożliwiają magazynowanie różnych danych w komfortowych warunkach. Jeśli więc w polu naszego zainteresowania biznesowego leżą solidne data center w Krakowie lub data center w Warszawie, powinniśmy się dobrze przyjrzeć temu, co ma nam do zaoferowania rynek. Jedną z najbardziej kompleksowych ofert pod tym względem przygotowała dla nas Netia, o czym możemy się przekonać sami pod adresem: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/data-center. W pobliżu tych dwóch wielkich miast dysponują oni dwoma centrami, które umożliwiają udzielanie usług kolokacyjnych na wielką skalę. Dobrze by było się więc zastanowić, czy to nie jest usługa właśnie dla nas.

Kolokacja, na którą warto postawić

Kolokacja polega na umieszczaniu własnych danych na powierzchni, która należy do podmiotu wynajmującego. Centra takie gromadzą w jednym miejscu wiele serwerów należących do różnych podmiotów. Są one położone w bezpiecznych miejscach, mają własne systemy zasilające, odpowiednie programy zabezpieczające oraz całodobową ochronę. W przypadku, gdy ilość naszych danych ulega zwiększeniu, przeważnie istnieje możliwość zakupu dodatkowej przestrzeni do ich zmagazynowania. Takie kompleksowe podejście daje nam pewność, że nasze wrażliwe informacje, są przechowane z odpowiednią pieczołowitością. Warto więc skorzystać z usług firmy, która jest dużym graczem na nadwiślańskim rynku, a do tego wie wszystko, co powinna na temat bezpiecznego przechowywania danych swoich potencjalnych klientów.