Śledź nas na:


Jakie zalety ma webdziekanat?

Coraz więcej spraw można załatwić przez internet. Praca i nauka zdalna to najlepszy dowód wskazujący na to, że nowe technologie są w stanie wesprzeć nas podczas wielu aktywności. Przeniosło się to także na rozwiązania wspierające pracę uczelni wyższych. Mowa tu o wirtualnym dziekanacie, a konkretniej - webdziekanacie. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Na czym ono dokładnie polega?


1. Czym jest webdziekanat?


2. Jakie zalety wiążą się z wdrożeniem webdziekanatu?


3. Poznaj funkcjonalności webdziekanatu

 

Czym jest webdziekanat?

W związku z postępującą digitalizacją innowację stanowi rozwiązanie internetowego serwisu, który ma usprawnić obsługę studentów i ograniczyć do minimum konieczność pojawiania się przez nich w dziekanacie stacjonarnie. Pod wskazanym adresem internetowym, do którego studenci otrzymują login - mają możliwość dostępu do swojego konta o każdej porze dnia i nocy. Taki webdziekanat to nowoczesne rozwiązanie, które cechuje nowoczesny design, a taki e-dziekanat jest także wyposażony w katalog gotowych do pobrania dokumentów i zestawień. To wszystko jest możliwe w związku z postępującą cyfryzacją, której jesteśmy świadkami. Wszelkie pytania studenci mogą zadawać nie tylko osobiście dziekanacie czy telefonicznie, ale poprzez taki dostęp do webdziekanatu. Odrębny login i hasło dla każdego użytkownika zapewnia bezpieczeństwo.

Jakie zalety wiążą się z wdrożeniem webdziekanatu?

Wygodna i intuicyjna obsługa, usprawnienie pracy osób zatrudnionych w dziekanacie - to wszystko sprawia, że to rozwiązanie jest coraz powszechniej wdrażane w wielu uczelniach. To nie tylko wygoda dla studentów, ale i pracowników. Mają oni także możliwość umieszczania ogłoszeń, co pozwala na sprawniejszą komunikację na uczelni. Sam wygląd aplikacji jest też w pełni modyfikowalny i może być z powodzeniem dostosowany do identyfikacji wizualnej danej uczelni.

Wdrożenie zaawansowanego technologicznie webdziekanatu przynosi szereg korzyści niemal wszystkim osobom powiązanym z uczelnią - począwszy od studentów, przez pracowników dziekanatu, na dziale IT skończywszy.

To wygodne i zalecane rozwiązanie, szczególnie w okresie nauki zdalnej lub hybrydowej. Studenci nie muszą bowiem w większości przypadków kontaktować się z dziekanatem w ramach osobistej wizyty - takie webowe rozwiązanie jest szybsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze w kontekście zaleceń dotyczących dystansowania społecznego.

Poznaj funkcjonalności webdziekanatu

Spektrum zastosowań jest dość szerokie. Warto w tym momencie skonkretyzować możliwe działania, które można sprawnie przeprowadzać właśnie za pośrednictwem webdziekanatu. Jest to np.:


- możliwość obsługi wszelkich procesów, które są związane z pracą administracyjną,


- sam interfejs aplikacji jest nowoczesny i przejrzysty, co pozwoli łatwo odnaleźć się także tym pracownikom, którzy na co dzień raczej nie korzystają aktywnie z nowych technologii,


- obsługa wszelkich usług elektronicznych jest w pełni zintegrowana (możliwość zapisu na zajęcia, obiegi dokumentów itp.),


- możliwość zróżnicowanych metod komunikacji między dziekanatem, studentami a także dydaktykami poprzez sms, email, czy ogłoszenia.


- dostępność kreatora do samodzielnego generowania dokumentów.


Wymienione powyżej działania stanowią zaledwie ułamek spośród dostępnych możliwości. Aplikację można dostosować do swoich potrzeb, jednak już sama baza jest gotowa do sprawnego działania. Umów się na niezobowiązującą prezentację możliwości webdziekanatu za pośrednictwem wideokonferencji lub stacjonarnie, na uczelni.