Śledź nas na:


Jak nauczyć się angielskiego samemu w domu?

Znajomość języka obcego w stopniu wysoce komunikatywnym jest mile widziana w dobie szybkiego przepływu informacji. Wiele stanowisk firmowych wymaga umiejętnego posługiwania się językiem angielskim. Również i w życiu prywatnym władanie językiem obcym wiele spraw ułatwia. Kontakt z obcokrajowcami dzięki możliwości łatwego podróżowania wymusza na turyście znajomości, chociażby i podstawowych zwrotów po angielsku. Języka angielskiego można się nauczyć w warunkach domowych. Istnieje wiele skutecznych metod, którym warto dać szansę.

 

Konwencjonalna metoda nauki

Podstawową formą nauki języka angielskiego są zajęcia prowadzone w szkołach językowych. Do niedawna prym wiodła stacjonarna forma nauki oparta na audytoriach. Przejście w tryb nauczania zdalnego umożliwia przyswajania podstaw języka angielskiego w domu. To łatwa i wygodna forma nauki. Pozwala zaoszczędzić czas i uczyć się w komfortowych dla słuchacza warunkach. Umożliwia ona również zdobycie stosownego certyfikatu po ukończeniu kursu. Do zalet nauki języka obcego w tej formie należą zdobyte kompetencje językowe na wybranym przez słuchacza poziomie i certyfikat ukończenia kursu, który potwierdza znajomość języka. Konwencjonalne metody nauki nie wyszły z mody, a lekcje online prowadzone przez renomowane szkoły wciąż są główną metodą szlifowania języka.

Łącząc przyjemne z pożytecznym

Kursy oferowane przez szkoły językowe to nie jedyne skuteczne formy nauki angielskiego w warunkach domowych. Nauka poprzez zabawę jest praktykowana już w przedszkolach, a powodem jest jej wysoka skuteczność. Przyjemności, którym poddaje się człowiek na co dzień, można połączyć z owocnym przyswajaniem podstawowego słownictwa, zwrotów i wyrażeń.

•    Gry komputerowe. To idealna forma nauki, ponieważ łączy przyjemność z nauką. Wiele produktów wydawanych jest w języku angielskim, co jest zabiegiem celowym. W końcu angielski jest swoistym lingua franca i posługują się nim ludzie na całym świecie. Także w szeroko pojętej branży gier wideo. Nawet jeśli dana produkcja wydana jest w języku ojczystym, można ustawić sobie tryb języka angielskiego w opcjach. Przejście kampanii fabularnej w grach wydanych w oryginalnej wersji językowej wymusza na graczu przyswojenie zwrotów i słownictwa tam się pojawiającego. Nagrodą jest zrozumienie treści opisu misji i jej wykonanie.
•    Filmy bez dubbingu. Jest to jedna z chętniej wybieranych przez maturzystów form nauki języka angielskiego. Konieczność zrozumienia kwestii dialogowych w czasie seansu filmowego wymaga nauczenia się zwrotów i słownictwa pojawiającego się na ekranie. Pomocna dla człowieka jest mowa ciała aktorów, która pozwala zrozumieć logikę wypowiadanych kwestii.
•    Literatura anglojęzyczna. Czytanie po angielsku wspomaga proces uczenia się języka. Warto praktykować tę formę nauki już od najmłodszych lat. Wydawane po angielsku niewielkie książeczki pozwolą dziecku opanować podstawowe zwroty i słownictwo. Dla ludzi, którzy opanowali już w sposób podstawowy język, zaleca się literaturę anglojęzyczną. Jest ogólnie dostępna i wiele ciekawych pozycji nabyć można w popularnych sieciach księgarń internetowych.
•    Aplikacje w telefonie. Instalując odpowiednią aplikację do nauki języka, nauczyć się można przydatnych zwrotów i słownictwa.
•    Nauka czasów - warto nauczyć się czasów w języku angielskim by mówić poprawnie gramatycznie

Nadzwyczaj skuteczna forma nauki

Nic nie uczy języka bardziej niż rozmowa ze świeżo poznanymi ludźmi spoza kraju. Konwersacja na popularnych komunikatorach, takich jak Skype i Whatsapp z nativami pozwala przyswoić sobie umiejętności językowe. Następuje tu pewna presja psychologiczna na osobę, która nie posługuje się na co dzień językiem angielskim. W końcu każdy człowiek pragnie być zrozumianym. Dużym ułatwieniem jest swobodna rozmowa z osobą anglojęzyczną lub przebywanie w ich towarzystwie. To pozwala wsiąknąć elementarnym słownictwem i pogłębić kompetencje językowe.


W dobie szybkiego przepływu informacji i szerokiego spektrum ich źródeł idealnym sposobem na opanowanie języka okazują się zagraniczne portale informacyjne. Pragnąc zaspokoić ciekawość i spojrzeć na inny punkt widzenia zaleca się surfować po anglojęzycznych witrynach internetowych. Można to robić nawet ze słownikiem pod ręką. Z biegiem czasu utrwala się słownictwo, zwroty, a nawet budowa zdań. Poznaj skuteczne 1000 słów w języku angielskim i nauczyć się mówic prostego języka angielskiego. Możesz się tych słówek nauczyć w domu samemu .