Śledź nas na:


Język angielski dla nastolatków - jak zainteresować ich nauką?

Biegła znajomość języka angielskiego to podstawa w dzisiejszym świecie. Dzięki niemu możemy starać się o lepsze stanowisko, podróżować bez barier i w pełni korzystać z dostępnych dzieł kultury. To ogromne ułatwienie w życiu niezależnie od tego, jaką ścieżkę rozwoju i samorealizacji wybierzemy. Każdy, kto uczył się języka w dorosłym życiu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to niełatwe zadanie. Nauka angielskiego od wczesnych lat to najlepszy prezent, jaki możemy podarować naszym dzieciom.

 

Dobra szkoła języka angielskiego dla nastolatków — jak powinna wyglądać?

Na rynku pojawia się coraz więcej szkół nauczania języka angielskiego, jak wśród licznych wybrać tę najlepszą? Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, szukając kursu angielskiego dla nastolatków:

•    Różnorodność stosowanych metod to podstawa sukcesu. Utrzymanie uwagi nastolatka przez godzinę to nie lada wyzwanie i na pewno nie będzie możliwe, jeśli nauczanie będzie monotonne. Nauka praktycznego wykorzystania wiedzy nie tylko jest efektywniejsza, ale przede wszystkim pozwala walczyć z przełamaniem blokady językowej.
•    Lekcje prowadzone wyłącznie po angielsku są o wiele bardziej efektywne. Uczniowie unikają pokusy rozmawiania po polsku i uczą sobie radzić w sytuacji, w której brakuje nam „jednego słowa”.
•    Zajęcia w małych grupach pozwalają skupić się na indywidualnych potrzebach i problemach każdego z uczestników. Maleje też ryzyko tego, że ktoś nie będzie sobie radził.
•    Tak samo, jak w przypadku innych usług warto kierować się opiniami klientów.
•    Nie bójmy się weryfikować kwalifikacji nauczycieli. Prowadzenie zajęć angielskiego dla nastolatków to ciężkie zadanie i wymaga dobrego przygotowania.

Aplikacje do nauki języka angielskiego — czy warto?

Wielu rodziców z przerażeniem obserwuje, ile czasu ich pociechy spędzają przed ekranami telefonów. Jednak ten czas nie musi być czasem straconym. Na rynku pojawiło się wiele wartościowych aplikacji, które pełnią funkcję edukacyjną i pozwalają rozwijać swoje umiejętności. Obecnie aplikacje do nauki języka angielskiego to jeden z najskuteczniejszych sposobów zachęcenia do nauki po zajęciach.

Najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego

Oferta firm oferujących aplikacje do nauki języka angielskiego jest niezwykle bogata. Które z nich są najlepsze do nauki angielskiego dla nastolatków?

•    Teen Buzz Radio to aplikacja, która pozwala łączyć się młodzieży z całego świata. Na jej antenie posłuchasz najpopularniejszych przebojów i wywiadów ze światowymi sławami. To nauka angielskiego w najatrakcyjniejszej dla nastolatka formie.
•    Rosetta Stone jest znaną w wielu krajach aplikacją do nauki języków. Opiera się na pełnej immersji użytkownika, więc idealnie sprawdzi się do poznawania nowych słówek. Niestety omija ona kwestie gramatyczne, które są równie istotne.
•    Supermemo to aplikacja wykorzystująca specjalny algorytm do powtórek. Podobnie jak Rosetta Stone jest świetnym ułatwieniem do nauki słownictwa, ale nie pomoże w zrozumieniu zasad gramatycznych.

Bezpłatne aplikacje do nauki języka angielskiego

Czy darmowe aplikacje do nauki angielskiego są gorsze od płatnych? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W większości przypadków ich poziom zdecydowanie odbiega od płatnych odpowiedników. Jednak można wśród nich znaleźć ciekawe propozycje.

•    Quizlet to program umożliwiający tworzenie swoich fiszek, który ułatwia powtórki.
•    HelloTalk jest aplikacją, która bardziej przypomina serwis społecznościowy niż program do nauki języka. Dzięki temu można ćwiczyć swobodne użycie języka.
•    Duolingo łączy grę i zabawę z nauką, co jest niezwykle atrakcyjne dla młodych odbiorców. Może być świetnym dodatkiem do tradycyjnej nauki.