Śledź nas na:


Nauka rysowania od podstaw - czy warto zapisać na nią dziecko?

Kurs rysunku to jedna z ciekawszych i bardziej wartościowych propozycji zajęć dodatkowych dla dzieci w każdym właściwie wieku. Niekoniecznie musisz od razu planować, że dziecko pójdzie na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, choć oczywiście zajęcia z nauki rysunku z pewnością mogą pomóc w przygotowaniach do takiej rekrutacji.

 

Nauka rysowania Warszawa — moda czy wartościowe zajęcia?

Kurs rysunku to zajęcia bardzo chętnie wybierane przez rodziców w stolicy. Czy oznacza to, że zapanowała kolejna moda na to, aby dziecko nie tylko chodziło na zajęcia z języka obcego, sport, robotykę, ale miało także kursy rysunku? Wydaje się, że nauka rysunku staje się coraz bardziej popularna z innych powodów. Wśród rodziców rośnie bowiem świadomość, że szkoła rysunku bardzo pozytywnie wpływa na całościowy rozwój dziecka. Tutaj nie zawsze musi chodzić o przyszłość w malarstwie czy na innym kierunku artystycznym, a o wsparcie rozwoju dziecka.

 

Dlaczego warto zapisać dziecko na lekcje rysunku?

Zdolności manualne bardzo dobrze wpływają na pracę mózgu. Stymuluje się w ten sposób te same ośrodki, które odpowiedzialne są między innymi za umiejętności językowe. Ponadto, uczestnicy kursu rysunku kształtują swoją wyobraźnię, uczą się głębokiego, poszerzonego widzenia otaczającej ich rzeczywistości. W szkole rysunku w nie mniejszym stopniu rozwija się wyobraźnię i kreatywność, co kształtuje się umiejętności widzenia przestrzennego, ściśle związane z kompetencjami matematycznymi czy nauką fizyki. Uczniowie, którzy dobrze opanowali widzenie perspektywiczne, łatwiej przyswajają później różnego rodzaju prawa fizyczne, ponieważ potrafią sobie wyobrazić ich działanie w przestrzeni.

Szkoła rysunku — dla kogo?

Kurs malarstwa czy rysunku to z pewnością sposób, aby u dziecka rozwinąć umiejętności plastyczne. Wakacyjny kurs rysunku to świetny pomysł dla dziecka, nastolatka, który bawi się rysowaniem i to zainteresowanie może się rozwinąć w pomysł na życiową przyszłość. Na kursach rysunku bardzo często pojawiają się także uczniowie liceum, którzy chcą przygotować jak najlepsze materiały do rekrutacji na ASP lub wydziały architektoniczne. Do szkoły rysunku można zapisać dziecko, niekoniecznie planując dla niego studia artystyczne i przygotowanie do egzaminów wstępnych. Do pewnego momentu może to być po prostu świetna zabawa, która sprzyja ogólnemu rozwojowi. Nawet jeśli dziecko jest zdecydowanie bardziej matematyczno czy przyrodniczo ukierunkowane, nauka rysowania może stanowić cenne zajęcia dodatkowe.