Śledź nas na:


Dlaczego warto korzystać z kreatora CV?

Szukanie pracy zwykle jest niemałym wyzwaniem, a dodatkowo wiąże się ze sporym stresem. Za każdym razem, po złożeniu aplikacji, nerwowo wyczekujemy odpowiedzi zwrotnej lub telefonu od rekrutera, który zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. CV zastępuje obecnie pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego warto zaangażować się w jego przygotowanie. Kolejny raz rekruter nie zadzwonił? Być może Twój życiorys nie przykuł jego uwagi. Nie chcesz, aby Twoja aplikacja trafiła do kosza? Zobacz, dlaczego warto użyć kreatora CV!

 

CV zgodne z wymogami rekrutacyjnymi

Zasady rekrutacji nie są stałe, wciąż się zmieniają i dopasowują do potrzeb rynku pracy. Oznacza to, że zmienia się również sposób tworzenia życiorysu. Wcześniej pisało się go na kartce, później w programach do edycji tekstu, a dzisiaj możesz wybrać łatwy w obsłudze i w pełni profesjonalny kreator CV. Rekruterzy zwracają uwagę na uporządkowanie i czytelność treści, dlatego wszystkie dane powinny być podzielone na sekcje i uszeregowane. Najlepiej jeśli dokument stanie się odpowiedzią na ofertę pracy, to znaczy - będzie zawierał dokładnie to, czego wymaga pracodawca (znajdziesz to w ogłoszeniu o pracę). W związku z dużą konkurencyjnością, aplikacje niespełniające wymogów, mogą zostać odrzucone już na etapie wstępnej selekcji. Warto o tym pamiętać!

Kreator CV jest więc idealnym rozwiązaniem, które sprawi, że Twoje CV będzie spójne i harmonijne, a jednocześnie zgodne z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi. Program został przygotowany przez specjalistów z branży i dokładnie odpowiada na oczekiwania rekruterów. Co możesz zyskać? Poprawny układ sekcji, praktyczne wskazówki, aktualną klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, dokument w formacie PDF, a także nowoczesną szatę graficzną, która przyciągnie uwagę rekrutera i pozwoli Ci się wyróżnić.

Skrócenie czasu przygotowania życiorysu

Z jednej strony profesjonalny życiorys jest przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej, z drugiej - na samą myśl o wielogodzinnym tworzeniu dokumentu przeszywa Cię dreszcz. Kreator CV jest wyjściem z tej sytuacji! Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych szablonów CV, uzupełnisz puste pola informacjami o sobie i dopasujesz wygląd dokumentu do własnych preferencji. Reszta zrobi się sama! Program działa intuicyjnie - krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces i przygotuje życiorys na miarę dzisiejszych czasów. Ile to potrwa? Zaledwie kilka minut!

Co powinno zawierać CV?

Zanim wybierzesz jeden ze wzorów CV dostępnych w kreatorze, zastanów się, co chcesz zawrzeć w swoim życiorysie. Przeanalizuj dokładnie ofertę, na którą aplikujesz i na samym początku wypisz to, czego pracodawca wymaga w ogłoszeniu. Pamiętaj o swoich atutach i wyjątkowych umiejętnościach. Przypomnij sobie największe sukcesy zawodowe i odnajdź zdobyte certyfikaty. W CV wszystko, co jest powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz, może mieć znaczenie. Nigdy nie wiesz, który z elementów pozwoli Ci zyskać przewagę nad konkurencją.

Chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Do CV dołącz list motywacyjny. Chociaż obecnie pracodawcy nie stawiają takiego wymogu - dobrze napisany list będzie najlepszym dowodem na to, że naprawdę zależy Ci na tej pracy. Odpowiednio przygotowane dokumenty aplikacyjne to pierwszy krok do zdobycia wymarzonego zatrudnienia.