Śledź nas na:


Studia z przyszłością we WSZOP (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy)

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach jest uczelnią niepubliczną, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. We WSZOP stawiamy na praktykę. Nasi wykładowcy są czynnymi zawodowo specjalistami w swoich dziedzinach. To eksperci, którzy zarażają studentów pasją. W odróżnieniu od innych uczelni na naszych kierunkach obowiązuje praktyczny, a nie akademicki profil kształcenia. Studenci WSZOP większość czasu spędzają w laboratoriach i działają czynnie w kołach naukowych.

 

Nowoczesne pracownie i sale dydaktyczne

Bazę naukowo-dydaktyczną tworzą trzy budynki. Główny to ten przy ulicy Bankowej 8 – tu znajduje się rektorat, dziekanaty, aula, biblioteka, strefa studenta, pracownie komputerowe, laboratoria i sale wykładowe. Niedaleko Muzeum Śląskiego leży budynek potocznie zwany „technicznym”. To właśnie tutaj, przy ulicy Ścigały, mieści się kompleks sportowy jak i laboratoria dla studentów kierunków inżynierskich. Także tu studenci Filologii angielskiej szlifują tłumaczenie na żywo w Pracowni Tłumaczeń Symultanicznych, gdzie mają do dyspozycji kilkanaście kabin tłumaczeniowych i specjalistyczne oprogramowanie. Na osiedlu Tysiąclecia mieści się budynek „kryminalistyczny” – a w nim, m.in Laboratorium Kryminalistyki oraz Pracownia Badań Poligraficznych, która jest objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. W laboratorium są realizowane ćwiczenia z zakresu psychofizjologicznych badań poligraficznych dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz zrzeszonych w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii WSZOP, a także słuchaczy studiów podyplomowych Kryminalistyka i toksykologia sądowa. Studenci mogą wybierać spośród bogatej oferty kierunków kształcenia. WSZOP umożliwia kształcenie wyższe w zakresie studiów inżynierskich, licencjackich, magisterskich oraz studiów podyplomowych. Studenci mogą podjąć naukę na takich kierunkach jak: Energetyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Zarządzanie i Filologia angielska - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej uczelni: https://wszop.edu.pl/

Najczęściej wybierane kierunki studiów

Rekrutujemy studentów na pięć kierunków:

  • Zarządzanie
  • Filologia angielska
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne
  • Energetyka
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji.


Studia za granicą w programie Erasmus+

Jesteśmy zrzeszeni w programie Erasmus+, dzięki któremu nasi studenci mogą wyjechać nie tylko na semestr nauki do uczelni partnerskiej, ale także na trzy miesiące praktyk w zagranicznej firmie.

Nasi studenci, mimo że w zdecydowanej większości studiują zaocznie, stworzyli trzy koła naukowe:

  • Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii WSZOP – liczy blisko dwustu członków, którzy organizują ciekawe spotkania, warsztaty, Konkurs o tytuł Studenckiego Mistrza Kryminalistyki i konferencję naukową współtworzoną z wybranymi szkołami partnerskimi.
  • Koło Naukowe Informatyki i Robotyki Inforob – zrzesza przyszłych inżynierów, którzy budują i programują roboty z klocków Lego lub uczą się druku 3D.
  • Literackie Koło Anglistów – to studenci Filologii angielskiej, którzy spotykają się, by rozmawiać o literaturze obcej.

Erasmus w opinii absolwentów

Jak podaje Ania, która studiuje na kierunku: Zarządzanie we WSZOP. Wyjazd na Erasmusa daje niesamowite możliwości rozwoju, nie tylko językowego. Oczywiście, przede wszystkim umożliwia studiowanie interesujących przedmiotów w zupełnie innym systemie edukacyjnym i uczenie się od specjalistów z innych krajów. Dla mnie jednak najbardziej wzbogacająca była możliwość poznania innych perspektyw i zdystansowania się od codziennej rzeczywistości. Życie z przedstawicielami innych kultur, nawet jeśli są dość bliskie naszej, pozwala zobaczyć, że coś, co u nas uznaje się za oczywistość, wcale nie musi być jedyną słuszną drogą. Ten dystans często jest najlepszym motorem do przewartościowania swoich priorytetów.

Wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam do udziału w programie Erasmus+. Studia to najlepszy moment na poznawanie świata i poszerzanie swoich horyzontów. Mój Erasmus pozwolił mi zrobić wielki krok ku niezależności, rozwinąć się językowo i zrewolucjonizować swoje życie. A jeśli wciąż macie wątpliwości, zapraszamy do Koordynatora Programu Erasmus+ w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, który odpowie na wszystkie wasze pytania.


Uczelnia w dogodnej lokalizacji

Uczelnia mieści się w ścisłym centrum akademickim miasta. Leży pomiędzy rynkiem, Teatrem Śląskim, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką (CINiB-ą) z jednej strony, a NOSPR-em i Muzeum Śląskim z drugiej. Katowice zostały Europejskim Miastem Nauki 2024, z tej okazji organizowanych będzie wiele wydarzeń naukowych i kulturalnych. Właśnie dlatego warto studiować w sercu Katowic.