Śledź nas na:


Czasy angielskie – jak nauczyć się ich w prosty sposób?

Co sprawia największą trudność w nauce języka angielskiego? Okazuje się, że jednym z jego bardziej problematycznych elementów są czasy gramatyczne. Dziś więc opowiemy o tym, jak szybko i trwale opanować angielskie czasy! Naukę możesz rozpocząć już dziś – skutecznie i za darmo!

Język angielski – klucz do morza możliwości

Angielski jest jednym z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej przyswajalnych języków! Włada nim już około 1,35 miliarda ludzi na całym świecie a ponad 500 milionów uznaje go za język ojczysty. Umiejętność komunikowania się w języku angielskim zawsze otwiera może możliwości – nic więc dziwnego, że liczba chętnych do jego nauki stale rośnie!

Ile jest czasów w języku angielskim?

W języku angielskim jest aż 12 czasów. Liczba ta często przeraża osoby początkujące, dlatego w tym miejscu nie będziemy dolewać oliwy do ognia i nie będziemy opisywać każdego z nich. Warto jednak wiedzieć, że wszystkie te czasy można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • czasy angielskie teraźniejsze – spośród których podstawowym czasem jest czas present simple (czas teraźniejszy prosty),
  • czasy angielskie przeszłe – spośród których czasem podstawowym jest czas past simple (czas przeszły prosty),
  • czasy angielskie przyszłe – spośród których czasem podstawowym jest czas future simple (czas przyszły prosty).

Już sama umiejętność stosowania wyżej wymienionych czasów pozwala na komunikowanie się w języku angielskim. Zrozumieją Cię zarówno native speakerzy, jak i osoby, które podobnie jak Ty, podjęły kiedyś decyzję o nauce tego języka.

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Jak już wspomnieliśmy, wystarczy, że opanujesz tak zwane czasy proste, by móc porozumiewać się w tym języku. W międzyczasie rozwijaj zasób słownictwa i stopniowo wdrażaj formowanie zdań w bardziej rozwiniętych czasach. 

Równie ważna jest także systematyczność. Jeżeli cierpisz na chroniczny brak czasu, to nic straconego – ucz się regularnie nawet przez 10 minut dziennie, a efekty pojawią się szybciej, niż myślisz.

Oprócz systematycznej nauki oglądaj filmy z angielskim dubbingiem oraz staraj się wykorzystywać każdą okazję rozmowy w tym języku. Pamiętaj, że inne osoby również robią błędy językowe, a Twojemu rozmówcy zależy głównie na tym, aby Cię zrozumieć. 

Dlatego, zamiast sprawdzać poprawność językową w czasie rzeczywistym, skup się po prostu na rozmowie. OK, ale gdzie szukać materiałów do nauki angielskiego? Odpowiedź jest prosta i brzmi ona Effective English, gdzie znajdziesz dział – czasy angielskie!

Effective English – skuteczna darmowa nauka języka angielskiego

Effective English to skarbnica darmowej wiedzy i materiałów do nauki języka angielskiego! Założenie strony jest proste – motywować osoby do nauki języka angielskiego i stale dostarczać wysokiej jakości materiały edukacyjne. W jednym miejscu znajdziesz opisy wszystkich czasów, podstawowe zwroty oraz słówka.

Prawdziwą perełką i motywatorem do dalszej nauki jest darmowy kurs angielskiego online. Kurs podzielony jest na 7 lekcji, a każda z nich na kilka tematów, które możesz realizować we własnym tempie. Każdy temat podsumowany jest testem, co pozwala na stałą weryfikację poczynionych postępów. Dzięki Effective English naukę języka możesz zacząć już dziś – skutecznie, za darmo i od podstaw!