Śledź nas na:


Nowoczesne globusy szkolne

Geografia jest jednym z najciekawszych przedmiotów, może pomóc uczniom w odkrywaniu pasji podróżniczej. Dobrze jest zdobywać wiedzę z tego zakresu, choćby ze względu na fakt, że nie wiadomo, gdzie w przyszłości będzie się przebywać na stałe. Wśród pomocy naukowej w geografii znajdują się atlasy i globusy - te drugie są przydatne nie tylko w szkole, ale również w dorosłym życiu.

Nowe odsłony globusów

Globusy szkolne przydają się na lekcjach przyrody i geografii, właściwie każda szkoła jest wyposażona w taką pomoc dydaktyczną. Pozwala ona na przyswajaniu niezbędnej wiedzy za pomocą zmysłu wzroku, co przydaje się również w innych dziedzinach, a także codziennym życiu. Korzystają z tego również tak zwani kinestetycy, czyli osoby, którym do przyswajania wiedzy najlepiej sprawdza się dotyk. Najbardziej znana jest podstawowa wersja globusów szkolnych, czyli fizyczne, jednak obecnie mają one wiele dodatkowych funkcji. Warto w tym miejscu wymienić choćby globus indukcyjny, czyli taki o czarnej, matowej powierzchni. Do pisania po nim wykorzystuje się kredę w wielu kolorach, którą usuwa się w dowolnym momencie w ten sam sposób, co z tablicy szkolnej. Idealnie sprawdza się jako sposób na wprowadzanie nowych pojęć i utrwalania wcześniej przyswojonych umiejętności. Do produktu dołączona jest instrukcja, dzięki której można poznać przykłady zastosowanie takiego globusa.

Globusy szkolne z podświetleniem

Nauka geografii w dzisiejszych czasach jest skutecznie ułatwiana, między innymi dzięki globusom podświetlanym. Ta ciekawa alternatywa dobrze znanej pomocy dydaktycznej zdobywa wielu zwolenników. W sprzedaży pozostają zarówno globusy fizyczne, jak i polityczne oraz polityczno-fizyczne - warto się w nie zaopatrzyć. Od zwykłego przedmiotu różni je sposób naniesienia poszczególnych oznaczeń, każde ma inny kolor. Dzięki temu nauka wszystkich zagadnień przebiega bez większych problemów, jest przede wszystkim maksymalnie ułatwiona. Oczywiście takie globusy szkolne niekoniecznie znajdują się w każdej placówce, ale zawsze można je kupić we własnym zakresie. To pewnego rodzaju inwestycja w naukę młodego pokolenia, które przecież stanowi przyszłość narodu. Znajomość zagadnień w zakresie geografii jest przecież w obecnych czasach na wagę złota.

 

Jaki globus jest najlepszy dla najmłodszych?

Chcąc zainteresować geografią nieco młodsze dziecko można posłużyć się globusem w formie miękkiej piłeczki. Im bardziej kolorowa, tym lepiej dla najmłodszych. Taki produkt z łatwością wykorzystuje się podczas gier i zabaw, kiedy to łączy się przyjemne z pożytecznym. Najlepiej sprawdza się dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3, kiedy dopiero przygotowują się do uczęszczania do wyższych klas. Globus w postaci miękkiej piłki jest niewielki, ponieważ ma średnicę zaledwie 7 cm, ale może przynieść naprawdę mnóstwo korzyści dla zdobywania nowej wiedzy przez dzieci w młodszym wieku. Taki produkt powinien zatem znaleźć się na wyposażeniu większości przedszkoli, klas od 0 do 3. Pomoce dydaktyczne zawsze są mile widziane.