Śledź nas na:


Nauka angielskiego - jak przyśpieszyć progres?

Angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie, a jego znajomość to obecnie jedna z kluczowych umiejętności. Czy istnieją metody na przyśpieszenie nauki angielskiego? Odpowiedź brzmi: tak, istnieją! Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych technik, które pomogą Ci w opanowaniu języka Szekspira.

 

1. Codzienna praktyka

Codzienne używanie języka angielskiego to jedna z najważniejszych zasad, które powinien przestrzegać każdy, kto chce szybko nauczyć się angielskiego. Im częściej będziesz miał kontakt z językiem, tym szybciej zaczniesz go rozumieć i mówić płynnie. Możesz na przykład czytać książki, oglądać filmy czy słuchać muzyki w języku angielskim.

Nie zapomnij również o praktyce pisania. Regularne pisanie esejów, listów czy nawet zwykłych notatek pomoże Ci zrozumieć gramatykę i strukturę języka. Pamiętaj, że każda forma praktyki jest cenna.

2. Używanie aplikacji do nauki języków

Technologia to nasz sprzymierzeniec w nauce języka. Istnieje wiele aplikacji, które pomagają w nauce angielskiego. Aplikacje takie jak Duolingo, Babbel czy Rosetta Stone oferują lekcje na różnych poziomach zaawansowania, a także gry i quizy, które pomagają utrwalać wiedzę.

Większość tych aplikacji jest dostępna na smartfony, co oznacza, że możesz uczyć się angielskiego w dowolnym miejscu i czasie. To idealne rozwiązanie dla osób, które są zawsze w ruchu.

3. Zajęcia z native speakerem

Kolejną skuteczną metodą na szybkie nauczenie się angielskiego jest uczestnictwo w lekcjach prowadzonych przez native speakera. Osoby, dla których angielski jest językiem ojczystym, mają naturalną wymowę i intonację, a także bogate słownictwo, dzięki czemu mogą nauczyć Cię autentycznego języka.

Warto zauważyć, że nauka z native speakerem to nie tylko nauka języka, ale także kultury i zwyczajów kraju, co jest równie ważne w komunikacji międzynarodowej.

4. Immersja językowa

Immersja językowa, czyli zanurzenie się w środowisku, w którym na co dzień mówi się w danym języku, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na naukę angielskiego. Wyjazd do kraju anglojęzycznego na kilka tygodni lub miesięcy pozwala nie tylko na codzienną praktykę, ale również na poznanie kultury i zwyczajów, co zdecydowanie przyspiesza proces nauki.

5. Wybór odpowiedniego podręcznika

Podczas nauki języka angielskiego, wybór właściwego podręcznika ma ogromne znaczenie. Idealny podręcznik powinien dopasować się do Twojego poziomu umiejętności, zainteresowań i preferowanego stylu nauki. Dwa podręczniki, które szczególnie mogą zasługiwać na Twoją uwagę, to Focus Second Edition 1. Student’s Book oraz New Password A2+/B1. Student's Book.

Focus Second Edition 1. Student’s Book to udoskonalona edycja popularnej serii Matura Focus, opracowana zgodnie z podstawą programową dla liceów i techników obowiązującą od września 2019. Książka ta doskonale odpowiada na wymagania maturalne zdefiniowane w informatorze oraz aneksie do informatora o maturze w formule 2023.

Z kolei New Password A2+/B1. Student's Book to podręcznik dedykowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który ma wiele zalet. Jego bogata i zróżnicowana treść motywuje do aktywnej nauki i praktycznego użycia języka angielskiego. Zadania są urozmaicone i skupiają się na typowych błędach, które uczniowie najczęściej popełniają, pomagając w ich eliminacji.

Wybór odpowiedniego podręcznika do nauki języka angielskiego jest kluczowy. Dobry podręcznik powinien być dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania, zainteresowań i stylu nauki. Dwa podręczniki, które szczególnie polecamy, to Focus Second Edition 1. Student’s Book oraz New Password A2+/B1. Student's Book.