Śledź nas na:


Uniwersytet Dolnośląski DSW – prywatne studia zaoczne z możliwościami naukowymi uczelni publicznych

Jeszcze do niedawna uniwersytety kojarzyły się właściwie wyłącznie z uczelniami publicznymi. Obecnie w Polsce funkcjonują już jednak prywatne szkoły wyższe, które dzięki pozytywnym wynikom ewaluacji zmieniły kategorię i stały się właśnie uniwersytetami. Należy do nich m.in. Uniwersytet Dolnośląski DSW, który ma studentom sporo do zaoferowania.

Studia zaoczne -Wrocław ma bogatą ofertę edukacyjną

 

Wiele młodych osób, chcąc kontynuować edukację w szkole wyższej, decyduje się na studia zaoczne – dzięki temu mogą podjąć pracę na pełen etat, w dodatku zazwyczaj nie muszą od razu przeprowadzać się do miasta, w którym będą studiować. To oznacza z kolei spore oszczędności, nawet jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że studia zaoczne są płatne – niezależnie, czy prowadzi je uczelnia prywatna, czy publiczna.

Jak wyglądają studia zaoczne? Zjazdy zazwyczaj odbywają się jedynie w weekendy; studenci zaoczni uczą się jednak tego samego, co dzienni, a po ukończeniu nauki zyskują tak samo cenny dyplom ukończenia studiów. Tym samym główna różnica dotyczy czasu spędzonego na uczelni. Studenci zaoczni muszą też nieco więcej czasu poświęcić na samodzielną naukę w domu.

Na południu Polski dużą popularnością wśród studentów cieszy się Wrocław, który jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w kraju. Jedną z najważniejszych uczelni we Wrocławiu jest z kolei Uniwersytet Dolnośląski DSW. To uczelnia prywatna, jednak dzięki wysokim wynikom ewaluacji Federacji Naukowej WSB-DSW stała się uniwersytetem. Co jednak istotne, mimo zmiany kategorii, uczelnia nadal stawia na praktyczność przekazywanej wiedzy i umiejętności oraz współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, co sprawia, że Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu łączy najlepsze cechy uczelni prywatnych i publicznych.

Autorskie programy nauczania oraz wiedza przekazywana przez ekspertów

Studia dzienne i studia zaoczne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW są prowadzone według uznanych, autorskich programów nauczania; wiedza jest natomiast przekazywana przez ekspertów, którzy chętnie dzielą się również swoimi zawodowymi doświadczeniami.  Studenci mają do wyboru wiele kierunków – część z nich ma unikalne specjalności w skali kraju.

Nie można też zapominać o tym, że programy studiów są układane w taki sposób, by studenci nie tylko mogli zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności, ale też – by mogli pogodzić naukę na uczelni z życiem prywatnym.

Na studia zaoczne na Uniwersytecie DSW można zapisać się bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie wybrać interesujący nas kierunek. 


Artykuł sponsorowany