Śledź nas na:


Newsy

W co powinna być wyposażona szkoła?

Wyposażenie szkół jest jednym z czynników, które decydują o wyborze placówki dla dziecka, musi mieć ono odpowiednie warunki do nauki i rozwoju. Szkoły, które inwestują w najbardziej aktualne pomoce dydaktyczne zdobywają większe zaufanie wśród rodziców. Istotne jest wszystko, począwszy od krzesełek i ławek, a kończąc na wyposażeniu poszczególnych klas.  

Graylog: jak skutecznie chronić dane w firmie?

Współcześnie całe biznesy przenoszą się do przestrzeni wirtualnej. Otwiera to przed przedsiębiorcami i klientami wiele nowych możliwości, ale jest jednocześnie ogromnym wyzwaniem i zagrożeniem. W jaki sposób skutecznie chronić najcenniejsze zasoby, czyli dane firmowe? 1. Graylog - czym się zajmuje? 2. Jak zacząć chronić firmę? Firmy, niezależnie od wielkości, są coraz bardziej narażone na utratę lub wyciek cennych danych. Cyberbezpieczeństwo to zjawisko niezwykle interesujące, ale też dość skomplikowane. Kiedy firma rozwija się, wraz z nią rośnie też liczba urządzeń zbierających i przetwarzających dane. By firma mogła skutecznie i bezpiecznie funkcjonować, powinna przy tym efektywnie zarządzać danymi. Efektywnie, czyli jak?  

Problem z zadaniem domowym? Sprawdź aplikację learningową!

Prace domowe są nieodłącznym elementem procesu nauki. Wykonując je można utrwalić zdobyte umiejętności i przełożyć poznaną teorię na praktykę. Zadania domowe z definicji powierzane są uczniom przez nauczycieli, z myślą o wykonaniu ich w godzinach pozaszkolnych. Często polegają na pisaniu, rozwiązywaniu problemów liczeniu bądź czytaniu. Dodatkowym celem prac domowych jest nauka wyszukiwania dodatkowych informacji oraz ich stosowania do poradzenia sobie z danym zagadnieniem.

Jak wybrać dobre konto osobiste ROR?

Konto osobiste ROR to rachunek, który wykorzystujemy na co dzień do dokonywania rozliczeń oraz przechowywania pieniędzy. Banki posiadają w swojej ofercie różne konta osobiste, które są dedykowane dla różnych typów klientów. Różnią się one od siebie również dodatkowymi funkcjami, korzyściami, czy opłatami. Jak zatem wybrać dobre konto osobiste ROR?

Jak zostać instruktorem praktycznej nauki zawodu?

Instruktor praktycznej nauki zawodu to osoba, która odgrywa jedną z ważniejszych ról w kształceniu dualnym. Jego rolą jest wprowadzenie uczniów w świat pracy w przedsiębiorstwie. Taka osoba to swoisty łącznik pomiędzy szkołą, uczniami a firmą, w której pracuje. Dowiedz się, jakie umiejętności i kwalifikacje trzeba posiadać, żeby zostać instruktorem PNZ.  

Podręczniki do szkół podstawowych i średnich

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. To najlepszy moment na to, aby zakupić podręczniki do szkół podstawowych i średnich.   •    Tanie podręczniki szkolne •    Skup podręczników szkolnych •    Podręczniki do nauki języków obcych   Zanim rozpoczniesz poszukiwania podręczników szkolnych, koniecznie zapoznaj się z listą, którą udostępniła Twoja lub Twojego dziecka szkoła. Jeśli od dłuższego czasu pewne pozycje nie uległy zmianie, możesz odkupić książki używane, które na pewno będą tańszą opcją. Jeśli natomiast potrzebujesz nowych podręczników, w księgarniach internetowych oraz na platformach e-commerce’owych znajdziesz je również w dużo mniejszej cenie, niż stacjonarnie.

RCIN – Digitylizujemy naukę dla przyszłości

Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych, inaczej RCIN, powstało w 2010 roku w efekcie inwencji twórczej Instytutów naukowych. Intencją tej inicjatywy jest ucyfrowienie zasobów naukowych oraz ich upowszechnienie. RCIN jest kontynuacją działań rozpoczętych w 2008 roku pod nazwą Cyfrowa Biblioteka Instytutów PAN. Repozytorium Cyfrowe powstało i rozwija się głównie w wyniku realizacji dwóch projektów realizowanych wspólnie przez grupę polskich instytutów naukowych.     Oba projekty są dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. Założeniem pierwszego projektu było utworzenie ponadregionalnego i multidyscyplinarnego Repozytorium Cyfrowego złożonego ze zdigitalizowanych materiałów archiwalnych, publikacji naukowych, dokumentacji badań oraz piśmienniczego dziedzictwa kulturowego. Istotą drugiego projektu OZwRCIN (Otwarte Zasoby w Repozytorium Cyfrowym Instytutów Naukowych), jest otwarte udostępnienie, archiwizowanie i rozpowszechnienie informacji sektora publicznego pochodzących od zgromadzonych partnerów z instytutów naukowych.  

Jakie zalety ma webdziekanat?

Coraz więcej spraw można załatwić przez internet. Praca i nauka zdalna to najlepszy dowód wskazujący na to, że nowe technologie są w stanie wesprzeć nas podczas wielu aktywności. Przeniosło się to także na rozwiązania wspierające pracę uczelni wyższych. Mowa tu o wirtualnym dziekanacie, a konkretniej - webdziekanacie. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Na czym ono dokładnie polega? 1. Czym jest webdziekanat? 2. Jakie zalety wiążą się z wdrożeniem webdziekanatu? 3. Poznaj funkcjonalności webdziekanatu  

Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe?

Rozważasz zapisanie się na tzw. podyplomówkę, lecz zastanawiasz się, jakie korzyści może Ci przynieść? Ten artykuł z pewnością rozjaśni wiele Twoich wątpliwości. Studia podyplomowe mają wiele zalet, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów różnorodnych kierunków. Są dostępne zarówno po zdobyciu tytułu licencjata, jak i magistra czy inżyniera, a do tego krótko trwają. Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe i którą uczelnię wybrać? Podpowiadamy.  

Stal z najwyższej półki - rozwiązania, których szukasz

Stal jest podstawą wielu produktów oraz urządzeń, bez których ciężko by było sobie wyobrazić codzienne życie. To samo się tyczy różnych gałęzi przemysłu. Tutaj także grupy gatunków stali mają kluczowe znaczenie. Stale stopowe konstrukcyjne są więc podstawą budynków, czy też infrastruktury technicznej, od których zależne jest nasze bezpieczeństwo, itp. Warto więc doskonale wiedzieć, jaki gatunek stali jest nam potrzebny, w naszej produkcji, bo od tego, czy dana stal spełnia określone warunki, będzie wiele zależeć. Stal jakościowa musi więc być wykonana zgodnie z odpowiednimi normami. Stąd też tak istotną sprawą jest fakt, by stale stopowe czy też stale specjalne, itp., pochodziły od sprawdzonych dostawców oraz solidnych producentów.