Śledź nas na:


Newsy

Model kompetencyjny - czym jest i jak go wykorzystać?

Zarządzanie pracownikami wymaga sporej dozy doświadczenia, a także odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Zadania zawodowe w większości wymagają od nas określonych umiejętności, aby móc je należycie realizować - jest to istotna kwestia zarówno dla firmy, jak i samego pracownika. Jakie są dobre praktyki w tym zakresie? Czym jest model kompetencyjny i jak wykorzystuje się go w praktyce? Na co zwrócić uwagę przy okazji tworzenia podobnych modeli, a także ich późniejszego użytkowania? 1. Model kompetencyjny - co to jest? 2. Jak poprawnie korzystać z modelu kompetencyjnego? 3. Na co zwrócić uwagę tworząc modele kompetencyjne?  

Największe wygrane w norweskich kasynach online

Norwegia jest jednym z państw, które posiada bardzo restrykcyjne prawo hazardowe. Mimo tego, że obecny rynek gier hazardowych nie należy do najbardziej rozwiniętych, należy on do czołowych rozrywek tego społeczeństwa. Na dodatek rynek kasyn online w Norwegii jest otwarty na potrzeby Polaków, którzy podobnie jak sąsiedzi z północy uwielbiają sięgać po nowe gry oraz szukają coraz to nowych rozwiązań w systemach płatności. Dlatego chcemy przybliżyć strukturę norweskich kasyn naszym rodakom, których z pewnością zaintryguje ich specyfika. Norwegowie wiedzą, jak podejść do dobrej zabawy jednocześnie sprawiając, by gracze czuli się bezpiecznie. Pomimo tego, że hazard w Norwegii jest zakazany , monopol na organizowanie gier hazardowych mają dwie skandynawskie firmy: Norsk Riksoto oraz Norsk Tipping AS. Prawo hazardowe stanowi kilka aktów prawnych , a do najważniejszych należą przepisy znajdujące się w: ●    Ustawie Hazardowej z 1992 r. ●    Ustawie o Loteriach z 1995 r. Mimo wielu restrykcji takich jak wiek czy podatek kasyna dla Polaków są bardzo przyjazne i otwierają się na nowych graczy. Dlatego coraz większa liczba nowych użytkowników wchodzi właśnie na ten rynek.  

Jak znaleźć pracę, studiując?

Czas studiów to bardzo ciekawy okres. Zajęcia na uczelni oraz nauka przeplatają się z imprezami, spotkaniami ze znajomymi czy wycieczkami poza miasto. Jest to bardzo intensywny etap w życiu. Wiele się dzieje. Znajdujesz się na etapie pomiędzy beztroskim dzieciństwem a dorosłym życiem. To czas, w którym masz największy wpływ na to, jak będzie wyglądać Twój dalszy byt. To dobry moment na to, aby rozejrzeć się za pracą, która nie tylko pomoże Ci w codziennym funkcjonowaniu pod względem finansowym, ale także ułatwi Ci start na rynku pracy po zakończeniu studiów.  

Czasy angielskie – jak nauczyć się ich w prosty sposób?

Co sprawia największą trudność w nauce języka angielskiego? Okazuje się, że jednym z jego bardziej problematycznych elementów są czasy gramatyczne. Dziś więc opowiemy o tym, jak szybko i trwale opanować angielskie czasy! Naukę możesz rozpocząć już dziś – skutecznie i za darmo!

Nauka chemii od podstaw – dlaczego warto postawić na kursy online?

Zaliczenie chemii w szkole sprawia Ci trudności? A może od wyniku matury z tego przedmiotu zależy Twoja przyszłość? Nie daj się zaskoczyć trudnym zadaniom na egzaminie z chemii – nauka chemii online to skuteczny sposób na zdobycie umiejętności i wiedzy niezbędnych przy zaliczeniu testów na różnych etapach edukacji. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na naukę chemii od podstaw lub kursy maturalne z chemii online.

Studia w Krakowie – rozsądna inwestycja w przyszłość

Kraków jest miastem, które na wiele sposobów jest opisywane w książkach, prasie i mediach. Jego wyjątkowy charakter jak magnes przyciąga zaciekawionych turystów, ambitnych karierowiczów i chłonnych wiedzy studentów. Dla tych ostatnich przygotowano szeroką ofertę edukacyjną, której wybór wpłynie na dalsze losy zawodowe. Dlaczego warto rozpocząć studia w Krakowie?  

Studia technologiczne w USA: kierunki, uczelnie, jak wyglądają

Studia technologiczne USA - kierunki W Stanach Zjednoczonych istnieje wiele uczelni technicznych, które oferują studia magisterskie i doktoranckie w dziedzinach takich jak: inżynieria, informatyka, elektronika, fizyka, materiałoznawstwo, biotechnologia, chemia i wiele innych. Studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach oraz projektach laboratoryjnych, aby zdobyć praktyczne doświadczenie. Część z uczelni to Ivy League Universities, takie jak: Massachusetts Institute of Technology (MIT) Uniwersytet Stanford Kalifornijski Instytut Technologiczny (Caltech) Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley Carnegie Mellon University Georgia Institute of Technology