Śledź nas na:


Newsy

Obróbka cieplna żywności - szkolenia dla zakładów przemysłowych

Obróbka cieplna żywności to proces polegający na poddaniu żywności działaniu wysokiej temperatury w celu zapewnienia bezpieczeństwa spożycia produktu, nadania trwałości mikrobiologicznej i pożądanych cech sensorycznych, podniesieniu przyswajalności składników odżywczych i strawności. Produkty żywnościowe poddajemy obróbce cieplnej w domowych warunkach, gotując, dusząc, smażąc czy blanszując. Jednak istnieje jeszcze bardziej technologicznych proces obróbki cieplnej żywności, który ma na celu zminimalizować straty wartości odżywczych związane z długoterminowym przechowywaniem produktu, a także zlikwidować niepożądane formy drobnoustrojów obecne choćby na mięsie. Oczywiście w warunkach przemysłowych procesy te odbywają się na masową skalę. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentom, należy wdrożyć odpowiednie strategie oraz wykluczyć ewentualne niedociągnięcia technologiczne, które mogłyby zmniejszyć skuteczność obróbki cieplnej. •    Obróbka cieplna żywności - kluczowe procesy technologiczne •    Skutki procesu obróbki cieplnej produktów spożywczych •    Szkolenia Biura Naukowo-Technicznego SIGMA dla zakładów przemysłowych  

Iberystyka – wszystko, co warto wiedzieć o tym ciekawym kierunku

Iberystyka z nazwy brzmi dość tajemniczo. Jest to jednak kierunek studiów, na którym studenci uczą się biegłego posługiwania się językiem hiszpańskim. W czasie tych studiów omawia się gramatykę, składnię oraz pisownię w języku hiszpańskim. Studenci uczący się na tym kierunku uczestniczą też w zajęciach z łaciny oraz filozofii.  

Jak wybrać odpowiednie krzesło szkolne

Każdy uczeń w szkole spędza wiele godzin siedząc w ławce, dlatego to bardzo ważne aby zadbać o jego zdrowy kręgosłup. Co w tym pomoże? Czy krzesło regulowane będzie dobrym rozwiązaniem? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat regulowanych krzeseł szkolnych, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.  

Jakich umiejętności wymaga branża gier

Gry wideo istnieją od dziesięcioleci i stały się wielomiliardowym przemysłem. Minecraft, Counterstrike, Grand Theft Auto i Fortnite to tylko niektóre z najlepiej sprzedających się gier, które trafiły na pierwsze strony gazet. Popularność gier wideo stale rośnie, zapewniając rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wraz z ciągłym ulepszaniem technologii gry stały się bardziej realistyczne, zachęcając więcej osób do stania się częścią świata gier. Gry mogą pomóc podnieść poziom odporności na stres, poprawić umiejętności rozwiązywania problemów i zwiększyć koncentrację — nic dziwnego, że granie ma tak ogromną rzeszę fanów!  

Podręczniki Oblicza Geografii - gdzie je kupić?

Nauka Geografii w szkole średniej bywa naprawdę fascynująca, natomiast duży udział ma w tym ma zarówno nauczyciel, jak i właściwie dobrany podręcznik. Odpowiednie pomoce dydaktyczne pozwalają bowiem rzetelnie przygotować się do sprawdzianów, czy egzaminów, ale przede wszystkim rozbudzają zainteresowanie uczniów i pasję do przedmiotu. Starannie opracowane materiały, znaleźć można obecnie w sporej ilości miejsc, toteż z ich zakupem nie powinno być problemu. Co więcej, zabierając się za poszukiwania odrobinę wcześniej, z dużym prawdopodobieństwem trafimy na interesujące promocje.  

Studia z przyszłością we WSZOP (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy)

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach jest uczelnią niepubliczną, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. We WSZOP stawiamy na praktykę. Nasi wykładowcy są czynnymi zawodowo specjalistami w swoich dziedzinach. To eksperci, którzy zarażają studentów pasją. W odróżnieniu od innych uczelni na naszych kierunkach obowiązuje praktyczny, a nie akademicki profil kształcenia. Studenci WSZOP większość czasu spędzają w laboratoriach i działają czynnie w kołach naukowych.  

Dla kogo powstał kierunek Architektura Krajobrazu?

Rozwój miast i postępująca urbanizacja sprawiają, że architekci krajobrazu są specjalistami coraz częściej poszukiwanymi na rynku pracy. Absolwenci kierunku Architektura Krajobrazu wpływają w sposób bezpośredni na kształtowaną przestrzeń i wygląd otoczenia.  

Egzamin z języka angielskiego na poziomie C2 - inwestuj w siebie!

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie dodatkowe umiejętności - w tym znajomość języków obcych, mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze życie. Większość z nas ma w miarę dobre pojęcie o języku angielskim, warto by jednak było zyskiwać potwierdzenie tych umiejętności. Zdawanie egzaminów z języka angielskiego potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, np. C2 podniesie także naszą atrakcyjność w oczach potencjalnych pracodawców zarówno w Polsce jak i za jej granicami. Jeśli więc lubimy się porozumiewać językiem angielskim, to warto się tutaj zastanowić, czy taki egzamin nie sprawi, że nasze życie stanie się o wiele ciekawsze w niedalekiej przyszłości.  

Czy szkoły językowe są skuteczne?

Obecnie większość dzieci w Polsce zaczyna naukę angielskiego już w przedszkolu, a następnie kontynuuje ją przez cały okres edukacji, również na studiach wyższych. Mimo to wiele osób kończy szkołę średnią, posługując się językiem angielskim na jedynie podstawowym poziomie. Dlaczego nauka w szkole nie jest tak efektywna, jak powinna być? Jak w takim razie faktycznie nauczyć się języka angielskiego?