Śledź nas na:

Newsy

Najpiękniejsze kwiaty, które sprawdzą się w każdym ogrodzie

Piękny ogród to marzenie każdego kto ceni sobie odpoczynek w ciszy i spokoju. Aby nasz ogród był piękny warto zadbać o kwiaty ogrodowe, które dodadzą mu uroku. Bywa i tak, że nasze rośliny doniczkowe i kwiaty ogrodowe nie prezentują się zbyt okazale. Problemy powstają również podczas składania naszych kwiatów w całość w ogrodzie. Uprawa powinna więc być przemyślana odpowiednio wcześniej, bardzo ważna jest także pielęgnacja.

Proces rekrutacji na brytyjskich uczelniach

Studia w Anglii z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich studentów, z uwagi na łatwość znalezienia pracy po zakończeniu edukacji i uzyskaniu dyplomu. Polskie uczelnie cechują się stosunkowo dobrym poziomem nauczania, jednak wielu absolwentów ma problem ze znalezieniem zatrudnienia w zawodzie. By zapobiec takiej sytuacji, duża liczba młodych osób decyduje się na podjęcie lub kontynuację nauki na uczelni brytyjskiej, w formie studiów licencjackich, magisterskich, jak i studiów podyplomowych.

Jak uczyć się języków obcych?

Odnaleźliście ten artykuł, bo nie macie pomysłu jak rozpocząć naukę języka obcego? A może macie niedługo ważny egzamin i chcecie poprawić efektywność swojej pracy? Zdarzyło Wam się uczyć godzinami, a potem niewiele z tego pamiętać? Bardzo denerwujące uczucie! Mnie właśnie taka sytuacja skłoniła do poszukiwań skutecznych metod nauki języków obcych. Dzięki temu mogę podzielić się z Wami wiedzą w poniższym artykule. Zapraszam do lektury!  

Angielski przez Skype- jak to działa?

Wszyscy wiemy jak ważna jest znajomość języków obcych. Jako że angielski to język "globalny", posługując się nim możemy porozumieć się z innymi w niemal każdym zakątku świata. Jednak nadal wielu ludzi w naszym kraju nie umie mówić ani nawet pisać po angielsku, a sporo z nich by chciało. Pomijając uczniów i ludzi młodych którzy jeszcze się edukują, gdzie praktycznie w każdej szkole czy uczelni zajęcia z języka angielskiego są obowiązkowe, nauka tego języka dla ludzi starszych może być trudna lub po prostu niezbyt wygodna.

Kim są żołnierze wyklęci?

Żołnierze Wyklęci są symbolem walki o niepodległość mimo przeciwności losu. Byli oni byłymi żołnierzami Armii Krajowej. Członkowie, którzy przeżyli wojnę, przynależeli do grupy Wolność i Niezawisłość (WiN). Ich działanie polegało na próbie odzyskania niepodległości z rąk ZSRR. Organizacja ta upadła w 1948 roku.

Kursantowi w żłoby dano

Pytając Google o to, jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego, natrafić można na bardzo wiele odpowiedzi i oczywiście każda jest prawidłowa. Dziesiątki, jeśli nie setki metod. Nauka w domu, indywidualna z lektorem, on-line albo w szkole językowej. Multimedialne kursy odpłatne i darmowe. Potencjalny kursant może doznać zawrotu głowy, tyle ma możliwości. Oczywiście chciałby wybrać tę najlepszą, ale czy to mu się uda?

Modne stylizacje na uczelnię

Uczelnia to miejsce, w którym studentów obowiązuje określony dress code. Zbyt ekstrawaganckie i odważne kreacje mogą spotkać się bowiem z brakiem akceptacji ze strony wykładowców i władz uniwersyteckich. Jakich zasad należy zatem przestrzegać, wybierając kreację na uczelnię? Każdy student staje codziennie przed dylematem wyboru odpowiedniej stylizacji na zajęcia. Zbyt oryginalna kreacja może być odebrana bowiem jako brak szacunku wobec wykładowców. Zbyt zachowawcza z kolei – pozbawić cię niepowtarzalnego stylu.

Sprawdź najbardziej przyszłościowe kierunki studiów!

Od kilku lat w Polsce trwa zaciekła dyskusja o tym, jak powinno wyglądać kształcenie w szkołach wyższych. Wciąż mówi się o zasadności powstawania kierunków, które nie uczą praktycznych umiejętności, za to kształcą tysiące absolwentów bez perspektyw na pracę w zawodzie. Na szczęście podejście do studiów, zarówno samych studentów, jak i uczelni wyższych, coraz bardziej się zmienia. Jakie są przyszłościowe kierunki, które warto wziąć pod uwagę po maturze?