Śledź nas na:


Jak mogę monitorować wiadomości tekstowe mojego dziecka na iPhonie?

Możliwości, jakie dają nowoczesne smartfony są ogromne i mogą być wykorzystywane na wiele wspaniałych sposobów takich jak błyskawiczny dostęp do wiedzy i możliwość skontaktowania się z niemal dowolną osobą na świecie. Taka swoboda kontaktu niesie też jednak ze sobą ryzyko, które jest przyczyną zmartwień dla niejednego rodzica. Postanowiliśmy więc przygotować krótki artykuł, w którym podpowiemy, jak sprawdzić wiadomości tekstowe na telefonie dziecka i prowadzimy zasady bezpiecznego korzystania z internetu dla dzieci.

 

Dlaczego warto monitorować wiadomości tekstowe dziecka?

Zanim przejdziemy do omawiania sposobów na odczytanie wiadomości na telefonie dziecka podamy kilka powodów, dla których takie kontrowersyjne zachowanie jest w pewnych przypadkach nie tylko usprawiedliwione, ale wręcz rozsądne. Do najważniejszych przyczyn, dla których warto monitorować telefon dziecka są:

 • Cyfrowe znęcanie się
 • Internetowi handlarze narkotyków
 • Cyfrowi przestępcy seksualni
 • Oszuści
 • Nieodpowiednie wiadomości o jednoznacznej treści

Jak monitorować wiadomości na iPhonie?

Smartfony od Apple słyną ze swoich zabezpieczeń, przez co bywają nawet wybierane przez polityków i dyplomatów. Jest w tym sporo prawdy, jednak przy wykorzystaniu odpowiednich metod i odpowiedniego oprogramowania oczytanie wiadomości z iPhona bez wiedzy właściciela jest nie tylko możliwe, ale wręcz nie wymaga specjalnych zdolności technicznych. Najlepiej zrobić to przy wykorzystaniu stworzonego w tym celu oprogramowania szpiegowskiego, taki jak wybierana przez nas aplikacja mSpy. Pozwala ona nie tylko na odczytywanie wiadomości tekstowych, ale w praktyce daje wgląd do całej zawartości iPhona, dzięki czemu rodzić może ochronić swoje dzieci na wielu różnych polach.

Monitorowanie iCloud

Wspomniana wcześniej aplikacja mSpy jest co prawda skuteczna i nie wiąże się z ryzykiem bycia wykrytym, ale nie jest dostępna dla każdego, ponieważ jest płata. Istnieją też jednak sposoby na uzyskanie wglądu w wiadomości dziecka za darmo przy użyciu funkcji iCloud. Dostęp do wiadomości iMessage danej osoby można uzyskać, logując się na jej konto iCloud. Jednak cel musi mieć aktywne konto iCloud, a ty musisz znać jego dane logowania. Niestety, ta metoda jest możliwa tylko wtedy, gdy oba urządzenia są zsynchronizowane. Użytkownik docelowy może również dość łatwo zorientować się, że jest śledzony.

Przekazywanie wiadomości SMS na iPhonie

Innym darmowym sposobem na uzyskanie wglądu w wiadomości dziecka na iPhonie jest przekazywanie tych wiadomości dalej na swój numer. Funkcję tą można stosunkowo łatwo włączyć w ustawieniach telefonu, który ma być śledzony, ale może być też równie łatwo wykrywa.

Zaawansowane monitorowanie

Jak widzisz, darmowe sposoby na śledzenie telefonu dziecka są możliwe, ale są też ograniczone i wiążą się z ryzykiem. W naszej opinii warto więc nieco zainwestować i wybrać płatne rozwiązanie takie jak polecana przez nas aplikacja mSpy. Nasza opinia jest szczególnie prawdziwa, jeśli w twoim przypadku nie zależy ci tylko na monitorowaniu wiadomości tekstowych, ale chcesz uzyskać wgląd do innych komunikatorów czy do lokalizacji telefonu. Zaawansowane monitorowanie jest zarezerwowane dla zaawansowanych narzędzi takich jak mSpy. Do najważniejszych funkcji tej aplikacji należą:

 • Możliwość podglądania i zapisywania wprowadzanych na telefonie treści
 • Wgląd w komunikatory, w tym te w mediach społecznościowych
 • Funkcja monitorowania położenia wraz z historią trasy
 • Wgląd w wiadomości sms, nawet te skasowane
 • Sprawdzanie historii połączeń
 • Dostęp do zdjęć
 • Wgląd w historię przeglądarki
 • Zabezpieczenie przed wykryciem

Podsumowanie

Internet w naszych czasach jest miejscem o nieskończonych wręcz możliwościach, dlatego nie warto ograniczać do niego dziecku dostęp ze względu na czające się nim zagrożenia. Warto dać dziecku wolną rękę i zaufać w jego zbudowany wychowaniem rozsądek, a w sytuacjach, w których widzisz realne zagrożenie, możesz rozważyć subtelne podglądanie w celu upewnienia się, że wszystko jest w porządku.