Śledź nas na:


Technika także dla dziewczyn

Kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Nie interesuje Cię ogólny profil w liceum, wolałabyś zdobyć zawód, ale boisz się trafić do klasy pełnej chłopców? Nie martw się, Twoje obawy są zupełnie niepotrzebne! Jest wiele techników, w których dziewczyny stanowią co najmniej połowę, a nawet większość społeczności uczniowskiej! Poniżej podpowiadamy, na które z nich powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Technik hotelarstwa

Marzą Ci się podróże oraz praca z większą grupą ludzi? W takim razie koniecznie powinnaś wybrać technikum hotelarskie. Nie tylko bez problemu nauczysz się języków obcych (w tym odmian biznesowych), ale także zdobędziesz umiejętność fachowej i kompleksowej obsługi gości hotelowych, organizowania pracy w hotelu i na stanowisku gastronomicznym, organizowania i obsługiwania kongresów, targów i zjazdów oraz współpracy z firmami świadczącymi usługi hotelarskie. Po otrzymaniu dyplomu będziesz mogła pracować nie tylko w hotelach, ale także w biurach podróży czy na statkach wycieczkowych.

Technik informatyk: tworzenie gier komputerowych

Choć wydawać by się mogło, że to domena chłopców, którzy całe dnie spędzają wpatrzeni w komputer, coraz więcej dziewczyn również zainteresowanych jest tą tematyką.  Technikum informatyczne, bo o nim mowa, to doskonała okazja do nauki nie tylko projektowania fabuły i scenariuszy gier, programowania gier, ale przede wszystkim szansa na poznanie metod projektowania mechaniki i świata gier. Dzięki tak specjalistycznemu wykształceniu będziesz mogła podjąć pracę jako tester gier, oprogramowania i aplikacji, twórca gier komputerowych albo ich scenariuszy, twórca animacji oraz jako projektant grafiki komputerowej. Polska branża komputerowa w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans, a zapotrzebowanie na twórców gier wciąż rośnie. Z tytułem technika możesz liczyć już na samym początku na zarobki rzędu 3-4 tysięcy złotych.

Technik organizacji reklamy

Chcesz prowadzić kampanię reklamowe? Zapisz się do technikum organizacji reklamy! Nauczysz się tam dokonywania zakupu przestrzeni reklamowej w mediach, posługiwania specjalnymi programami komputerowymi, które są przystosowane do tego typu działań. Dodatkowo zdobędziesz też umiejętność projektowania budżetu kampanii promocyjnych. Po otrzymaniu tytułu technika nieobce Ci będą zagadnienia ekonomii, marketingu, grafika komputerowa, fotografia reklamowa oraz metody negocjacji sprzedażowych. Jeśli praca w mediach lub marketingu to Twoje marzenie, takie technikum pozwoli Ci je spełnić! Z takim wykształceniem bez problemu rozpoczniesz pracę w branży PR i reklamie, ale także w agencjach marketingowych, studiach graficznych i produkcyjnych, działach promocji różnych przedsiębiorstw i firm oraz jako copywriter czy account manager.