Śledź nas na:


Zrozumieć kredyt konsolidacyjny - czyli jak skonsolidować zadłużenie?

Kredyt konsolidacyjny to jeden z najbardziej korzystnych produktów bankowych, który ułatwi funkcjonowanie każdego z nas. Banki, chcąc pozyskać nowych klientów oraz poszerzyć swoją działalność, za jego pomocą proponują nam spłatę jakiejś części (niekiedy całości) dotychczasowych zadłużeń w innych bankach oraz przyznanie dodatkowych środków. Oznacza to, że proponują nam pożyczkę w wysokości równej lub wyższej niż dotychczasowe kredyty, połączone w jedno. Pozwala to klientowi na zniwelowanie liczby rat do jednej, która jest łatwa do spłaty.

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy uzyskać dodatkową pożyczkę na sfinansowanie wybranego przez nas dobra lub usługi. Jest to również korzystne dla banku, który w ten sposób pozyskuje nowego klienta. Możemy spotkać się z dwoma rodzajami kredytu konsolidacyjnego – gotówkowym oraz hipotecznym.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny

Wersja gotówkowa jest zdecydowanie prostsza, jeżeli chodzi o procedurę składania wniosków oraz posiada zdecydowanie przyspieszoną procedurę. Dzięki temu możemy uzyskać decyzję nawet w ciągu kilku minut. Dodatkowo cechuje się małą liczbą wymaganych dokumentów, możliwością pozyskania dodatkowej gotówki oraz braku konieczności posiadania zabezpieczeń. To wszystko wiąże się z pewnymi wadami kredytu gotówkowego. Uproszczone formalności oznaczają zazwyczaj niską kwotę, którą możemy pozyskać. Zazwyczaj jest to maksymalnie 80 000zł. Ponadto wiąże się to z jedynie minimalnie niższym oprocentowaniem od dotychczasowych kredytów.

Wersja hipoteczna kredytu konsolidacyjnego

Taka odmian cechuje się zdecydowani wyższą wartością którą możemy uzyskać. Maksymalna kwota udzielanego kredytu może wynosić aż 90% wartości nieruchomości, a jej oprocentowanie jest zdecydowanie niższe niż wyżej opisanego kredytu gotówkowego. Jeżeli chodzi o okres kredytowania to może on wynosić 30 lat oraz przy składaniu wniosku o pożyczkę, akceptowane są jakiekolwiek formy uzyskania dochodu. Główną wadą jest wymaganie posiadania nieruchomości z wolną hipoteką, która służy jako zastaw. Dodatkowo w tym przypadku musimy być przygotowani na rozległą przeprawę przez dokumentację oraz długi okres rozpatrywania wniosku.

Więcej na temat konsolidacji przeczytasz na oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne