Śledź nas na:


Matura z angielskiego zdana bez problemu. Kursy egzaminacyjne dla uczniów

Od wyników matury zależą przyszłe losy maturzysty. Jeżeli uda mu się zaliczyć egzaminy z wysokimi wynikami, wówczas może przebierać w różnych kierunkach studiów wyższych. Gdy twój wymarzony kierunek wymaga angielskiego, warto przyłożyć się do nauki. Wtedy, gdy zależy ci na najlepszych efektach, pomyśl o skorzystaniu z kursów egzaminacyjnych.

Chociaż teoretycznie lekcje języka angielskiego w szkole powinny przygotować ucznia do matury, to jednak nie zawsze jest to możliwe. Nauczyciele w dużych klasach najczęściej nie mają czasu na to, aby pomóc każdemu uczniowi, dlatego też wyniki w dużej mierze zależne są od indywidualnej pracy. W sytuacji, gdy czujesz, że twój aktualny poziom znajomości języka angielskiego nie jest wystarczający do zdania matury bez problemu lub też po prostu zależy ci na jak najwyższej liczbie punktów, w takim przypadku warto rozważyć zapisanie się na kursy egzaminacyjne przygotowujące do matury.

Podczas kursów egzaminacyjnych, które przygotowują kursantów do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Podczas kursów tego rodzaju przede wszystkim wykonuje się różnego rodzaju powtórki, głównie gramatyki, ale również dużo czasu zajmuje rozwiązywanie testów maturalnych z poprzednich lat. W ten sposób kursanci mogą zapoznać się z formułą egzaminu, dlatego też mogą odbyć go jeszcze łatwiej i bez stresu.

Kursy maturalne najczęściej rozpoczynają się od końca września lub początku października i trwają do marca lub kwietnia. Uczestnicy kursów spotykają się zwykle jeden raz w ciągu tygodnia na 45-60 minut. Alternatywnym rozwiązaniem dla kursów grupowych tego rodzaju jest uczestnictwo w kursie indywidualnym – wówczas lektor będzie mógł poświęcić całą lekcję na swojego ucznia.

Kursy egzaminacyjne organizowane są obecnie przez wiele szkół językowych. Można również znaleźć je przez internet. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa "kurs angielskiego Poznań", aby zapoznać się z ofertami w tym mieście. Życzymy najlepszych wyników na maturze!