Śledź nas na:


Czym charakteryzuje się kierunek zarządzania wnętrzami?

Rynek pracy i jest bardzo dynamiczny i z łatwością dopasowuje się do aktualnych potrzeb społecznych. Obecnie coraz większą wagę przywiązujemy do przestrzeni, w której przebywamy. Stąd popularność tzw. zarządzania wnętrzami.

 

Skąd wzięła się popularność architektury wnętrz?


Zależy nam na tym, aby nasze mieszkania, biura oraz przestrzeń publiczna były estetyczne, funkcjonalne i praktyczne. Wygląd wnętrz ma również bardzo duże znaczenie podczas sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Z tego względu coraz popularniejsze są usługi określane mianem home staging. Są to działania mające na celu atrakcyjną aranżację wnętrza, a tym samym podniesienie jego wartości w oczach potencjalnego kupca. Czy każdy może się tym zajmować? Z pewnością konieczne są pewne predyspozycje – zmysł artystyczny, wysokie poczucie estetyki oraz zdolności manualne. Przyda się również znajomość najnowszych trendów wnętrzarskich. Świetnie w tej roli sprawdzą się więc absolwenci kierunku architektura wnętrz. Posiadają oni dużą wiedzę z zakresu planowania dostępnej przestrzeni, dopasowania jej do potrzeb użytkowników oraz działania w myśl zasad ekologii i zrównoważonej produkcji.  Studia na tym kierunku można rozpocząć np. na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Oferuje ona zarówno studia I, jak i II stopnia, oraz ciekawe specjalizacje. Na studiach licencjackich są to:


•    Projektowanie wnętrz
•    Projektowanie mebli


Natomiast na magisterskich:


•    Projektowanie wnętrz i przestrzeni otwartych
•    Projektowanie scenografii
 

Chcesz zarządzać wnętrzami i nieruchomościami? Zdecyduj się na podyplomówkę


Osoby planujące zarządzanie wnętrzami oraz nieruchomościami mogą uzupełnić swoją wiedzę, a jednocześnie podnieść kompetencje, decydując się na studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami – Property Menagement. One również są realizowane przez WSEiZ. Są one skierowane m.in. właśnie do absolwentów kierunków związanych z architekturą i projektowaniem. Są również dedykowane inwestorom, deweloperom czy zarządcom oraz właścicielom nieruchomości.  Trwają 2 semestry i przygotowują do:


•    prowadzenia działalności gospodarczej związanej z obrotem nieruchomościami
•    rozumienia i prawidłowego odczytywanie dokumentacji planistycznej
•    diagnostyki oraz zapewnienia bezpieczeństwa budynków
•    realnej oceny stanu danej nieruchomości
•    oceny wartości nieruchomości oraz tworzenia kosztorysu


Taki wybór ścieżki edukacji daje wszelkie kompetencje niezbędne do tego, by w przyszłości zawodowo zająć się zarządzaniem wnętrzami. Daje kompetencje niezbędne do wyszukiwania nieruchomości, aranżowania ich wnętrz oraz profesjonalnego obrotu nimi.


Każdy z opisanych kierunków dostępny jest na WSEiZ w Warszawie.