Śledź nas na:


Angielski przez Skype - czyli nauka z domu

Znajomość języka angielskiego stała się koniecznością. Nie tylko młode osoby uczą się tego języka, coraz więcej osób w wieku starszym zaczyna uczyć się języka angielskiego. Inwestycja w naukę języka angielskiego jest opłacalna w każdym wieku. Nie zawsze jednak te najdroższe rozwiązania są tymi najlepszymi. Równie skutecznie można uczyć się przy pomocy tańszych metod, a nawet samodzielnie.

Taką możliwość nauki języka angielskiego dają korepetycje przez komunikator Skype, które od jakiegoś czasu są dostępne dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jakie daje platforma Preply. Jest to platforma pośrednicząca w usługach jakimi są korepetycje online. Platforma ta to bardzo duża baza informacji zarówno dla tych którzy chcą podjąć korepetycje, jak i dla tych, którzy chcą korepetycji udzielać. W serwisie można skorzystać z darmowych lekcji próbnych, w ten sposób można sprawdzić czy ta forma nauki będzie odpowiednia (zobacz stronę www.preply.com). Przed podjęciem decyzji co do wyboru konkretnego korepetytora można przeglądać profile osób, które korepetycji z języka angielskiego udzielają. Łatwiej będzie podjąć decyzję czytając opinie o danym korepetytorze, które są umieszczone na profilu korepetytora przez innych użytkowników serwisu. Z profilu osoby, która korepetycji udziela można dowiedzieć się jakimi metodami uczy, w jakich godzinach jest dyspozycyjna, jaką stawkę proponuje za swoje korepetycje. Nauka języka angielskiego poprzez komunikator Skype odbywa się zdalnie, nie ma więc żadnego znaczenia miejsce zamieszkania . W bazie znajdziesz nauczycieli zarówno z Polski jak i innych, czasami nawet dość egzotycznych krajów. Koszty związane z nauką relatywnie ulegają obniżeniu, ponieważ nie trzeba koncentrować się już tylko na rynku lokalnym. Dzięki korepetycją przez Skype dostaje się dostęp do bardzo różnorodnej oferty, także pod względem cenowym. Korepetycje online mogą być tylko uzupełnieniem procesu nauczania, sprawdzeniem swojej wiedzy przed ważnym egzaminem.

Może to być także nauka podstawowa, od samych początków. Szeroki wybór poziomów nauczania stwarza możliwości nauki dla każdego. Na platformie swoje profile posiadają zarówno studenci jak i wykładowcy tego języka o dużym doświadczeniu w nauczaniu. Dużą zaletą jest to, że tą formę nauki można przetestować zupełnie za darmo. W momencie kiedy z winy korepetytora lekcja języka angielskiego się nie odbędzie, lub nie będzie ona zgodna z wcześniejszymi ustaleniami można otrzymać zwrot środków, lub przeznaczyć je na naukę z innym korepetytorem. Tego typu gwarancje dają specjalne pakiety promocyjne. Zaletą tego typu portalu jest jego czytelność i łatwość korzystania. Istotnym elementem korepetycji w ogóle, nie tylko korepetycji online jest to, aby nauczyciel był osobą z którą dobrze się współpracuje. Dobra współpraca zależna jest od wielu czynników między innymi takich jak cechy osobowościowe, metody nauczania. Korepetytor powinien być taką osobą z którą będziesz czuł się swobodnie, ale jednocześnie będzie potrafił on motywować do nauki. To czy dany korepetytor będzie tym idealnym najlepiej jest sprawdzić w praktyce. Nauka języka angielskiego poprzez komunikator Skype polega w głównej mierze na konwersacjach, jednak komunikator można także wykorzystywać do pisania, oraz poruszania zagadnień związanych z gramatyką języka angielskiego. Korepetycje mogą przebiegać w różny sposób wszystko zależy od tego jakie są ustalenia pomiędzy uczniem, a nauczycielem w tym zakresie. Nauczyciel może tak jak w tradycyjnych formach nauki zlecać prace domowe, do zrealizowania samodzielnie, a także przeprowadzać powtórki z przerobionego wcześniej materiału. W pewnym sensie korepetycje poprzez komunikator Skype przypominają rzeczywiste spotkania. Wystarczy łącze internetowe o stabilnej jakości, by korepetycji odbywały się bez zniekształceń głosowych, oraz przerw. Co więcej komunikator Skype można zainstalować na różnych urządzeniach, również mobilnych takich jak laptop, tablet, smartfon, po to by móc korzystać z korepetycji online w każdym czasie i będąc w dowolnym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, często podróżujących, które czas spędzony w podróży mogą przeznaczyć na dokształcanie się.

Dostęp do tego, aby się rozwijać i uczyć języków dzięki rozwojowi korepetycji przez Skype zyskały osoby, które z różnych powodów rzadko wychodzą z domu. Teraz mogą korzystać z pomocy korepetytora w zaciszu swojego domu. Poprzez komunikator Skype można także korzystać z nauki w gronie kilku osób w czasie rzeczywistym. Umożliwia to funkcja wideokonferencji którą komunikator ten posiada. Najczęściej osoba, która będzie korepetycji udzielała opracowuje indywidualny plan dostosowany do aktualnego poziomu wiedzy. Dzięki dużej indywidualizacji korepetycje poprzez komunikator są niezwykle skuteczne i w szybkim czasie przynoszą efekty. Indywidualne podejście do nauczania gwarantuje, że szybko zostaną dostrzeżone i uzupełnione braki w danym materiale. Korzystanie z korepetycji online nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samych konwersacji, podobnie jak w kursach językowych nauczyciele sięgają po pomoce dydaktyczne, różnego typu ćwiczenia, testy, oraz podręczniki. Kwestie z jakiego rodzaju pomocy dydaktycznych będzie się korzystać są ustalane pomiędzy nauczycielem i uczniem. Tempo i zakres nauki korepetytor dostosowuje do możliwości danego ucznia. Dużą zaletą tej formy nauki jest to, że zawsze można ponownie powrócić do zagadnienia które okazało się niezrozumiałe. Nauka poprzez komunikator Skype może odbywać się tylko poprzez konwersacje z lektorem, który nie mówi w języku polskim. Pomimo początkowych obaw, wiele osób, które zdecydowały się na tą formę są zadowolone z wysokiej skuteczności takich konwersacji. Do tego by doskonalić swój język z native speakerem wystarczy poziom podstawowy znajomości języka angielskiego.