Śledź nas na:


Zakupy online

Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością. Z każdym rokiem Polacy robią coraz więcej zakupów w sieci. Na popularność zakupów online wpływają ceny produktów, wygoda dokonywania zakupów, szeroki asortyment. Zakupów online można dokonywać każdego dnia, o każdej porze dnia i nocy. Siedząc przed komputerem można swobodnie przebierać w różnych ofertach marek z całego świata, które często są niedostępne w sklepach tradycyjnych w naszym kraju.

W Internecie łatwiej niż w sklepach stacjonarnych skorzystać z promocji i wyprzedaży. Jeżeli szukamy konkretnego produktu, wystarczy odwiedzić kilka sklepów online i sprawdzić, w którym możemy skorzystać z promocji.

Co najczęściej kupujemy?

Najczęściej kupujemy odzież, obuwie, książki, kosmetyki, sprzęty RTV, sprzęty komputerowe, telefony komórkowe i związane z nimi akcesoria, płyty, kasety, mp3. Choć ubrania i obuwie ciężko kupić bez zmierzenia, to jednak one stanowią towar najczęściej kupowany w sieci. Atrakcyjne ceny, bardzo szeroki asortyment, możliwość darmowego zwrotu to czynniki powodujące wzrost sprzedaży odzieży i obuwia online.

Kto najczęściej korzysta z zakupów online?

E-zakupy cieszą się dużą popularnością w małych miastach. Zakupy w Internecie wzbudzają największe zainteresowanie wśród ludzi w wieku 25-49 lat, ale coraz częściej zakupów online dokonują też ludzie młodsi i starsi. Bardzo chętnie z zakupów online korzystają osoby posiadające dzieci. Te osoby mają więcej powodów i okazji do kupowania różnych rzeczy, a zakupy online pomagają zaoszczędzić im czas.

Zakup podręczników online

Spora liczba rodziców szuka sposobów na tańszą wyprawkę do szkoły, na tańsze plecaki, przybory szkolne, a zwłaszcza na tanie podręczniki. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się księgarnie internetowe.

Sporą zaletą zakupów w księgarniach internetowych są konkurencyjne ceny. Wprawdzie do kosztów podręcznika dochodzi również cena przesyłki, ale przy zakupach kilku książek, całego kompletu czy dwóch lub trzech kompletów koszty podręczników są dużo mniejsze. W sieci kupimy zawsze nowe książki bez wychodzenia z domu.

Wybieranie podręczników nie zajmuje dużo czasu, transakcji można dokonać za pomocą przelewu internetowego. Paczka zostanie dostarczona prosto do domu, a my unikniemy stania w kolejkach i biegania po księgarniach za brakującymi podręcznikami. Na zakupie kompletu podręczników w księgarni internetowej można zaoszczędzić 20-30%, co przy dwóch lub trzech kompletach przekłada się na trzycyfrowe kwoty.