Śledź nas na:


Nauka języka angielskiego przed maturą

Matura z języka angielskiego powinna być zdana na bardzo wysokim poziomie, jeśli później przyszli studenci chcą mieć wysokie miejsca na listach, w tej uczelni, którą wybrali. Szczególnie dotyczy to studentów, którzy zdecydowali się na naukę na profilu takim jak filologia angielska, bądź innym gdzie ten język również jest ważny.

Nauka w akademiach językowych

W szkołach średnich nauka języka obcego dla maturzystów jest zazwyczaj rozbudowana. Tym bardziej, jeśli chodzi o uczniów, którzy planują zdawać maturę na poziomie rozszerzonym. Jednak, nie od dziś wiadomo, że o wiele korzystniej będzie zdecydować się na naukę w szkołach językowych, gdzie tryb nauczania jest nieco bardziej zindywidualizowany. Na przykład, oferta lincoln.edu.pl dla maturzystów przewiduje 70 lekcji 45 – minutowych. W czasie zajęć będą prowadzone bloki tematyczne zarówno z części pisemnej, jak i z ustnej. Poza tym, można też spodziewać się przeprowadzenia egzaminu próbnego. Całość będzie dostosowana do uczniów, którzy biorą udział w kursie. Wykorzystanie tej możliwości sprawi, że faktycznie w dniu przystąpienia do egzaminu będzie się pewnym o to, że wynik będzie przynajmniej zadowalający. Opracowane na zajęciach zostaną wszystkie części z egzaminu ustnego i próbnego, z uwzględnieniem testów z lat ubiegłych.

 

Doskonale przygotowani maturzyści

Maturzyści, którzy zdecydują się na skorzystanie z takiego kursu wiedzą, że nie będą mieć problemów, ponieważ przede wszystkim dokształcą się lingwistycznie tam, gdzie mieli braki. Dlatego, warto wykorzystać taki kurs, jeśli nie do końca czujemy się pewnie, jeśli chodzi o umiejętności językowe. Aktualnie, wyniki matury z języka angielskiego są częściej rozpatrywane na uczelniach wyższych niż w przeszłości, i już z odpowiednim wyprzedzeniem należy ukierunkować się na to, by język obcy mieć jak najlepiej przyswojony. Osoby, którym na tym zależy nie będą mieć potem kłopotów z uzyskaniem wysokich wyników. Nic dziwnego, że tak wiele szkół językowych oferuje teraz kursy maturalne.