Śledź nas na:


Baner reklamowy – co wziąć pod uwagę przy projekcie

Projektując baner reklamowy musisz mieć na uwadze swoją grupę docelową oraz dbałość o detale. Ta forma reklamy ma potencjał dotarcia do dużej liczby osób, dlatego druk baneru najlepiej powierzyć profesjonalistom.

Lokalizacja

Na etapie tworzenia koncepcji baneru, dobrze jest mieć już w głowie wstępne założenie, gdzie ma on się znaleźć w przestrzeni publicznej. Oczywiście najlepszym miejsca są te, które skupiają dużo ludzi: okolice stacji benzynowych, galerii handlowych, często uczęszczanych dróg. Jeśli oferujesz specyficzny produkt, z myślą o dotarciu do konkretnej grupy docelowej, zastanów się, czy na pewno do niej trafisz w danym miejscu. Znalazłeś już odpowiednie miejsce? Zapoznaj się z obowiązującymi przepisami i wystąp o zgodę i zamieszczenie tam reklamy.

Po więcej informacji zapraszamy na: jkbprint.pl

Rozmiar

Podobną kwestią jest zaplanowanie wielkości banera, aby nie trzeba było go zmieniać w trakcie realizacji. Zbyt mały format może spowodować, że reklama na nim zamieszczona będzie kompletnie niezauważalna przez pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

12a.jpg

Estetyka i profesjonalny wydruk

Dobry baner reklamowy powinien być oszczędny w formie i czytelny. Przeładowany treścią nie zaintryguje i zostanie zignorowany przez przechodniów. Dobrą praktyką jest stosowanie prostych kształtów i frontów, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. Ważny jest także dobór kolorów – zbyt duża ich ilość może zdezorientować odbiorcę, a tym samym zaburzyć percepcję tego co najważniejsze w banerze – przekazu. Dobrym pomysłem jest zestawianie kontrastowych kolorów, ponieważ poprawia to czytelność reklamy.

Na walor estetyczny wpływa także sposób druku banerów, dlatego najlepiej powierzyć to zadanie sprawdzonej drukarni.

Przemyślany projekt banneru powinien przede wszystkim wychodzić naprzeciw potencjalnym klientom, stąd ważne jest zadbanie o ich czytelność i estetykę.