Śledź nas na:


Studia w Poznaniu – dlaczego warto studiować w stolicy Wielkopolski?

Poznań jest jednym z najstarszych i największych ośrodków akademickich w Polsce. Działają w nim liczne uczelnie wyższe państwowe oraz prywatne, dlatego oferta kierunków jest rozbudowana. Dlaczego jeszcze warto studiować w stolicy Wielkopolski?

Perspektywy dla absolwentów

Poznań i jego okolice dają szerokie perspektywy dla absolwentów. W mieście działa wiele przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, które rekrutują uczniów lokalnych uczelni wyższych. Jedną z nich jest Jeronimo Martins, które otwarło w Poznaniu Centrum Usług Wspólnych, obsługujące w zakresie księgowości i HR wszystkie sklepy Biedronka i drogerie Hebe w całym kraju. Ponadto w stolicy Wielkopolski działa Volkswagen Poznań, oferujący stabilne zatrudnienie i wysokie zarobki przede wszystkim dla inżynierów, kończących studia na Politechnice Poznańskiej. W mieście działa również Imperial Tobacco, czyli międzynarodowy koncern tytoniowy.


Różnorodne rozrywki

Stolica województwa wielkopolskiego zachęca studentów różnorodnością rozrywek. Liczne bary, kluby, kawiarnie i inne miejsca czekają na klientów przez cały tydzień. Żacy nie muszą tam czekać do weekendu – mogą zrelaksować się przy kuflu piwa nawet w tygodniu. Ponadto w Poznaniu odbywają się liczne koncerty gwiazd polskich i zagranicznych, a także imprezy sportowe.

Uczelnie na najwyższym poziomie

Sama mnogość kierunków studiów to nie wszystko. W Poznaniu uczelnie dbają o wysoki poziom nauczania. Uniwersytet Medyczny jest uznawany za najlepszy w kraju, a szkoły wyższe takie jak cdv.pl umożliwiają kształcenie się na studiach podyplomowych z big data – analytics & society, lean management, urban design & management czy projektowania aplikacji mobilnych. Dzięki temu absolwenci mogą liczyć na lepsze warunki zatrudnienia i znaleźć pracę w firmach działających obecnie w prężnie rozwijających się sektorach. Studia Poznań dają zatem wiele perspektyw.

Staż na wyciągnięcie ręki

W Poznaniu żacy bez trudu dostają się na praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach. Dzięki temu otrzymanie wymarzonej posady tuż po studiach jest o wiele łatwiejsze – znika problem z brakiem doświadczenia zawodowego, co dla absolwenta na początku kariery jest ogromnym ułatwieniem. Ponadto osoby, które ukończyły poznańskie szkoły wyższe, mogą liczyć na zarobki znacznie wyższe niż w innych częściach kraju. Nierzadko już na starcie otrzymują pensje sięgające poziomu średniej krajowej, a po kilku latach – są nagradzane podwyżkami.