Śledź nas na:


Organizacja biura w kilku prostych krokach

Właśnie założyłeś własną firmę i otworzyłeś swoje pierwsze biuro albo może postanowiłeś przeorganizować dotychczasowe miejsce pracy, odświeżyć je i unowocześnić? To świetny pomysł, a my możemy Ci w tym pomóc. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek odnośnie wyposażenia, ułożenia i aranżacji pomieszczenia biurowego, aby gwarantowała pracownikom maksimum komfortu, skupienia i przyjemności z codziennej pracy.

1. Biurko to podstawa

Bez niego żadna praca biurowa nie miałaby sensu ani też nie przynosiła poważnych efektów, ponieważ biurko gwarantuje pełną swobodę pracy. Właśnie dlatego nie wolno lekceważyć jego wyboru i jako pierwszy punkt należy zadbać o wygodę pracy poprzez zapewnienie biurka, krzesła i podstawowych akcesoriów.

Obecnie znajdziesz całe mnóstwo modeli, kształtów i wielkości stołów biurowych, które można kupić gotowe lub stworzyć własny projekt według zapotrzebowania. Musisz zwrócić uwagę między innymi na wielkość, szerokość blatu oraz wysokość biurka, aby pracownicy mogli bez problemu wsunąć krzesło pod blat i korzystać z miejsca na nim. Polecamy również wybierać biurka z dodatkowymi półkami czy szufladami, w których również będzie można zmieścić część przyborów i zaoszczędzić sobie miejsca na blacie biurka. Z drugiej strony jeśli zależy Ci przede wszystkim na swobodzie i jak największej przestrzeni na wierzchu, warto skupić się w głównej mierze na szerokości i długości blatu.

Co do krzesła zdecydowanie najlepiej sprawdzają się fotele obrotowe na kółkach, które można w szybki sposób przestawić bez większego wysiłku. Poza tym krzesła ta nie będą szurać po podłodze, a więc nie zniszczą wykładziny, paneli czy kafelek. W dodatku można zakupić plastikową matę w przeźroczystym kolorze, którą podkłada się pod krzesło i tym samym chroni się podłogę przed uszkodzeniem. Nie kosztuje to wiele, a pozwoli bardziej zadbać o Twoje biuro.

2. Akcesoria biurowe to nie tylko gadżety

W tej kwestii należy uważać, ponieważ nietrudno jest przesadzić i wypełnić swoje biuro wieloma niepotrzebnymi akcesoriami, których w rezultacie nie ma kto potem sprzątać i utrzymywać w czystości. Oczywiście, istnieją takie branże i biura, która wymagają dużej kreatywności, kolorów, ale przede wszystkim musi to zależeć od osób, które tam będą pracowały. Jednak można wyróżnić pewien stały i standardowy zestaw akcesoriów biurowych, które przydadzą się wszędzie.

Mowa przede wszystkim o segregatorach, których warto mieć nawet kilka, by móc skrupulatnie podzielić dokumenty na poszczególne kategorie, dzięki czemu nie będą się ze sobą mieszać, łatwiej będzie utrzymać porządek i szybciej będzie można znaleźć to, czego szukasz. Drugą ważną rzeczą będzie zestaw długopisów, zakreślaczy i innych akcesoriów, które po prostu są niezbędne. Na pewno organizery, przedłużacze i specjalne maskownice do kabli, które równie dobrze można przeprowadzić przez niewielką dziurę w biurku. Dobrze również zaopatrzyć się w różnej wielkości kartonowe pudełka, w których będzie można przechowywać mniej potrzebne na co dzień rzeczy i tym samym również je posegregować.

3. Niezbędnik do współpracy

Ostatnim elementem, które nie może zabraknąć w żadnym biurze jest słynna tablica szkolna typu tryptyk, która składa się z trzech części: jednej szerszej prostokątnej i dwóch kwadratowych tablic po bokach. To rewelacyjne rozwiązanie, gdzie możesz zdecydować się na klasyczną tablicę kredową lub magnetyczną suchościeralną. Wówczas będziecie mogli zapisywać na niej wszystkie swoje pomysły, listę rzeczy do zrobienia czy najważniejsze strategie firmy.

Takie tablice idealnie nadają się podczas regularnych spotkań z pracownikami i przełożonymi, dzięki której można zapisywać i utrwalać każdy pomysł, myśl i hasło, jakie wpadnie Wam do głowy. w ten sposób można o wiele łatwiej i szybciej komunikować się ze sobą, ale przede wszystkim współpracować.