Śledź nas na:


Absolwent administracji to już nie tylko pan z urzędu. Sporo się zmieniło!

Administracja daje absolwentom bardzo duże możliwości. Warto rozważyć poważnie ten kierunek studiów.

 

 

Dlaczego warto wybrać administrację
Niestety w dalszym ciągu wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że administracja to takie "okrojone" prawo, a absolwenci tego kierunku sprawdzą się wyłącznie jako panie czy panowie w okienkach urzędów. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach, oferta dla studentów administracji jest bardzo szeroka, mogą oni zdobywać wiedzę, którą w praktyczny sposób wykorzystają w firmach, wielkich korporacjach i instytucjach samorządowych. Student administracji na rynku pracy może być pożądanym pracownikiem.

 

 

 

Co po studiach
Z momentem uzyskania dyplomu, przed absolwentem administracji otwierają się duże możliwości. Dzięki specjalnościom, które mógł wybrać w czasie studiów teraz może być na przykład brokerem innowacji, doradcą podatkowym czy specjalistą e-administracji, co szczególnie przydatne jest w czasach cyfryzacji wielu usług. Absolwent administracji z łatwością opracuje wnioski o dofinansowanie projektów z funduszy europejskich, dzięki czemu stanie się cennym nabytkiem w każdej firmie. Jako człowiek posiadający wiedzę w zakresie prawa, procedur, świetnie odnajdzie się w działach compliance wielkich korporacji. Warto wspomnieć, ze specjaliści z zakresu compliance mają w przeciągu najbliższych 10, 15 lat stać się najbardziej pożądanymi na rynku pracy. Jeśli chodzi o jednostki samorządowe, administracja, to studia, które przygotowują pod kątem zarządzania w nich. Jak już wspomniano, absolwent administracji to nie pan lub pani "w okienku", ale osoba, która w urzędach z łatwością poradzi sobie z prowadzeniem elektronicznego systemu zarządzania dokumentami, archiwizacją, zarządzaniem systemami informacyjnymi. To także ktoś, kto może stanowić realną pomoc dla przedsiębiorcy, który wdraża działalność innowacyjną. Jako doradca podatkowy może pomóc w firmach zaplanować działania, które pozwolą bezpiecznie przebrnąć przez meandry prawa podatkowego.

W czasach, gdy na rynku jest przesyt prawników, a aplikanci są fatalnie opłacani, warto znaleźć sobie alternatywę. Między innymi dlatego administracja, studia, które są odpowiedzią na pewną rynkową niszę, może być fantastycznym i satysfakcjonującym wyborem.