Śledź nas na:


Profesjonalne oprogramowanie do obróbki zdjęć

Jak w każdej epoce, także i dzisiaj fotografia ma w sobie sporo magii i niezwykłości, lecz łatwiej niż w przeszłości “podrasować” nią każde zdjęcie. Wszystko to za sprawą profesjonalnego oprogramowania do obróbki zdjęć. Nie oznacza to, że takie programy wyręczają fotografów, robiąc za nich całą robotę. Pod tym względem nic się nie zmieniło, lecz dzięki najnowszej technologii łatwiej ukryć niedoskonałości bądź wzbogacić zdjęcie o ciekawy efekt. W jaki profesjonalny program warto zainwestować, by taki retusz był możliwy?

Żeby obrabiać dziś zdjęcia, wystarczy praktycznie mieć dostęp do internetu, bo roi się w nim od darmowych programów tego typu. Jedne są lepsze, bardziej zaawansowane, drugie podstawowe, bez ulepszeń, za to z paletą podstawowych funkcji. Jeśli jednak chcemy, aby nasze zdjęcie wyglądało naprawdę wyjątkowo, powinniśmy zainwestować w program graficzny z prawdziwego zdarzenia.

Czym się cechuje profesjonalne oprogramowanie?

Poznamy je po oferowanych możliwościach, a tak naprawdę jest ich bardzo dużo. Żeby wymienić tylko najważniejsze: praca na warstwach, obsługa przezroczystości, mieszanie warstw, narzędzia selekcji fragmentów obrazów, pędzle i filtry. Wymieniać można długo, bo profesjonalne programy to niejako kombajny dla profesjonalnych grafików i fotografów, o których nawet najlepsi z nich nie wiedzą wszystkiego, za każdym razem odkrywając coś nowego.

Photoshop CC - najlepszy na rynku

W rankingu fotografów i grafików Photoshop jest absolutnym liderem. I tak już od wielu lat. Co więcej, dla wielu to jedyny prawdziwy i godny zaufania program do obróbki zdjęć. Szczególnie że to tak samo doskonała opcja na każdy sprzęt, niezależnie, czy korzystamy z laptopa z Windowsem, czy posiadamy Maca z iOSem. Oczywiście, jak chcemy swobodnie i w pełni korzystać z Photoshopa, to pamiętajmy, aby zainwestować w porządny laptop przeznaczony dla fotografów, bo omawiany program ma dość duże wymagania techniczne.

Photoshop - całe graficzne bogactwo

W przeszłości Photoshop dostępny był w wersji pudełkowej, ale dzisiaj oferowany jest w “chmurze”, co właściwie nie dziwi, bo coraz więcej firmy tak właśnie sprzedaje swoje produkty. Można wykupić subskrypcję Photoshopa bądź cały pakiet Creative Suite, w skład którego wchodzi wiele innych genialnych programów, m.in. Lightroom, Illustrator czy InDesign. Są też specjalne pakiety dedykowane fotografom. Photoshop jest narzędziem kompletnym, czymś obowiązkowym dla kreatywnego fotografa. Obróbka zdjęć to tylko jedna z bogactwa możliwości, bo przecież dostępne są takie opcje, jak zaawansowany retusz, fotomontaże czy łączenie obrazów 2D z elementami 3D. A to tylko ułamek tego, co otrzymujemy wraz z programem.

Jeśli więc na poważnie myślimy o fotografii bądź grafice, musimy zainwestować w subskrypcję. Nie pożałujemy, bo Photoshop to absolutny dominator na rynku, który wychowuje kolejne pokolenia artystów, osób komunikujących się ze światem za pomocą obrazów. Bogactwo, które skrywa ten program, odkrywa się każdego dnia, tworząc cudowne, niezapomniane dzieła.