Śledź nas na:


Pracownia językowa w nowoczesnej szkole

W niemal każdej szkole znajduje się pracownia językowa. Niestety wiele z nich wyposażona jest w słabej jakości sprzęt, który cechuje się niską efektywnością oraz awaryjnością. W dużej mierze wynika to z faktu, że wyposażenie takiego miejsca generuje ogromne koszta. Warto jest więc poszukać tańszego, a zarazem lepszego rozwiązania. Pracownia terminalowa doskonale sprawdzi się w nowoczesnej placówce. Jest to opcja, która posiada wiele zalet.

Bezproblemowa obsługa
W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czym jest pracownia terminalowa. Na pierwszy rzut oka przypomina ona tradycyjną pracownię językową, jednak stanowiska uczniów nie są wyposażone w komputer. Jest to spowodowane tym, że są one podłączone do wspólnego urządzenia, czyli terminala. Jest to urządzenie, które współdzielone jest przez wszystkie stanowiska pracy. Dzięki temu czas obsługi znacząco się skraca. Osoba prowadząca lekcje angielskiego może błyskawicznie udostępnić różnego typu materiały. Unikniemy sytuacji, gdy na jednym urządzeniu pliki się wyświetlają, a na innym nie.

Działa to również w drugą stronę. Uczniowie mogą zapisywać pliki, które natychmiast mogą zostać oczytane przez nauczyciela. Dzięki temu nie ma konieczności ich przesyłania np. drogą mailową. Jest to udogodnienie dla obu stron. Trzeba również wspomnieć o procesie konfiguracji. W tym przypadku urządzenie konfigurowane jest raz. Nie ma konieczności zmiany ustawień na kilkunastu komputerach. Na uwagę zasługuje również bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nie trzeba obawiać się, że trafią one w niepowołane ręce. Zaawansowane opcje prywatności sprawiają, że uczniowie nie mają dostępu do profilu nauczyciela.

Niższy koszt wyposażenia pracowni
Pracownia posiadające kilkanaście stanowisk pracy to ogromna inwestycja. Zakup komputerów o satysfakcjonujących parametrach jest sporym problemem. W przypadku pracowni terminalowej wyposażenie kosztuje kilka razy mniej. Oczywiście użytkowanie urządzenia jest proste i szybkie. Nie musimy obawiać się, że standard pracy się obniży. Użytkownicy pracowni nie odnotują żadnej różnicy.

Tak zaprojektowana pracownia zachęca do nauki. Uczniowie mają dostęp do plików multimedialnych - w ten sposób zapamiętywanie nowych informacji stanie się o wie łatwiejsze. Plusem jest również zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni. Bardzo często w pomieszczeniu można stworzyć dodatkowe dwa-trzy stanowiska. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że terminal nie generuje tak dużej ilości ciepła jak kilkanaście komputerów. Unikniemy również hałasu generowanego przez wentylatory.

Kompleksową ofertę wyposażenia sali językowej w formie pracowni terminalowej znajdziesz na https://pracowniaterminalowa.pl/pl/produkt/27-pracownia-jezykowa