Śledź nas na:


Kursy branżowe, czyli jak sprawnie się przekwalifikować?

Współczesny rynek pracy cechuje się ogromną dynamiką. Z jednej strony, po otwarciu unijnych granic, pojawiły się nowe perspektywy zawodowe związane z pracą w innych państwach i wiele osób z możliwości emigracji zarobkowej skorzystało. Jest jednak także druga strona medalu - na krajowym rynku zaczęło brakować specjalistów w wielu dziedzinach. Osoby, które przez dłuższy czas borykają się z trudnościami w znalezieniu pracy, powinny pomyśleć o przebranżowieniu, by zapełnić powstałą lukę w wielu zawodach.

 
1.   Jakie są przykłady kursów zawodowych?

2.   Kto może uczestniczyć w kursach zawodowych?

3.   Co dają kursy zawodowe?
 
Bezskutecznie szukasz pracy? Jesteś na zawodowym rozdrożu i nie bardzo masz pomysł na to, w jaki sposób dalej pokierować swoją karierą zawodową? Sprawdź, jaką ofertę przygotował Ośrodek Kształcenia Zawodowego!
 

 

 
Jakie są przykłady kursów zawodowych?
 
Z każdym rokiem oferta specjalistycznych kursów zawodowych jest coraz większa. Można wybierać spośród różnorodnych propozycji, takich jak na przykład kurs tankowania gazu LPG, kurs operatora suwnic, kurs na wózki widłowe czy też kurs na pomiary elektryczne. Ciekawa oferta dostępna jest na stronie https://www.kursy-wielun.pl/. Szkolenia prowadzone są w różnych miastach na terenie całego kraju - można wybrać dogodną lokalizację.
 
Kto może uczestniczyć w kursach zawodowych?
 
Kursy zawodowe są otwarte, a to oznacza, że może z nich skorzystać każdy chętny. Na poszczególne kursy prowadzone są osobne nabory, aż do wyczerpania miejsc. Jest to ciekawa propozycja dla każdego, kto znajduje się na zawodowym rozdrożu, pozostaje długotrwale bezrobotny lub też chce coś odmienić w swoim życiu i pragnie poprzez uczestnictwo w specjalistycznym kursie zawodowym poszerzyć swoje perspektywy na znalezienie nowego zatrudnienia. Na wiele kursów można otrzymać skierowanie z Urzędu Pracy, wówczas takie szkolenie jest dofinansowywane lub też zupełnie bezpłatne.

Co dają kursy zawodowe?
 
Korzyści wynikające z uczestnictwa w takich kursach są bardzo różnorodne. Dla jednych będzie to szansa na zdobycie nowych umiejętności, a dla innych kwestia tylko potwierdzenia tych umiejętności stosownym certyfikatem. Kursy zawodowe otwierają nowe możliwości, jeżeli chodzi o poszukiwanie pracy. Na rynku wciąż brakuje specjalistów w konkretnych dziedzinach, między innymi osób z uprawnieniami elektrycznymi czy osób potrafiących obsługiwać wózki widłowe. Można na kursach spotkać także ludzi, którzy dodatkowo kształcą się z wewnętrznej potrzeby zdobywania nowej wiedzy - motywacje do nauki są bardzo różne.