Śledź nas na:


Tajniki samodzielnej nauki języka

W dzisiejszych czasach nawet spędzając czas w domu, w czasie pandemii, możesz poświęcić się nauce np. języka angielskiego. Możliwości nie brakuje – kursy online, nauczanie zdalne, internetowe testy oraz ćwiczenia. Sęk w tym, że nawet mimo tak wielu środków pomocniczych, skuteczność nauki zależy przede wszystkim od Ciebie i Twoich nawyków. Jak samodzielnie możesz przygotować się do nauki, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?
 

Znajdź odpowiednią metodę

Duże znaczenie w ostatecznym powodzeniu nauki ma wybrana przez Ciebie metoda. Ciekawych i skutecznych rozwiązań nie brakuje – musisz jednak poświęcić trochę czasu, by znaleźć to, które będzie najbardziej odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Jeśli Twoim celem jest nauka płynnego mówienia, wypróbuj internetowe konwersacje oraz nagrania audio. Jeżeli chcesz kłaść nacisk na poprawność gramatyczną, możesz kupić podręcznik lub rozwiązywać ćwiczenia w sieci. Możesz także sięgnąć po mniej tradycyjne rozwiązania jak np. aplikacja Babbel do nauki języka. Wszystko zależy od Twoich preferencji i wygody – każda z tych metod jest dobra, by opanować angielski. Cel będzie zawsze ten sam – to od Ciebie zależy droga, jaką obierzesz.

Skupienie to podstawa

Jednym z podstawowych problemów dzisiejszego świata jest ilość bodźców odbieranych każdego dnia. Nauka nie lubi wielozadaniowości i wymaga pełnego zaangażowania. Z utrzymaniem uwagi jest znacznie trudniej, zwłaszcza podczas lekcji przez internet. Rozpraszają odebrane wiadomości, reklamy, wyskakujące okienka i wiele innych. Na czas nauki warto więc wyłączyć social media i otworzyć tylko te strony, które są konieczne do poznawania materiału lekcyjnego. Nie musisz odłączać się na długo – czasem wystarczy pół godziny pełnego skupienia, by wykonać konieczne zadanie.

Wypoczynek też jest ważny

Żeby mózg mógł się w pełni zmobilizować do pracy, musi być również zrelaksowany i wypoczęty. Zdecydowanie lepsze rezultaty osiągniesz, rozpoczynając naukę o poranku niż pod koniec męczącego dnia. Podczas dłuższych sesji pamiętaj o przerwach – kilkuminutowy spacer pomoże dotlenić organizm i przygotuje go na kolejną porcję wiedzy. Wysypianie się również jest bardzo ważne.

Aplikacja Babbel do nauki języka

W poszukiwaniu niekonwencjonalnych metod nauki języka warto wypróbować aplikację Babbel. Pozwala opanować język na kilku różnych szczeblach – od podstawowego po zaawansowany i biznesowy. Sama nauka może być również przyjemna – w ciągu dnia zdecydowanie łatwiej znaleźć 15 minut na naukę z aplikacją. Oparty na systemie powtarzania materiał, pomoże wypracować nawyk regularnej nauki.