Śledź nas na:


Czy warto iść na kurs rysunku?

Myśląc o studiach na ASP czy o architekturze, trzeba być dobrze przygotowanym z warsztatu rysunku. Aby zdać egzamin wstępny, trzeba zaprezentować portfolio z pracami. Kurs to nie tylko opcja dla przyszłych studentów, ale także dla pasjonatów rysowania. Więcej na ten temat poniżej.

1.    Dlaczego warto skorzystać z kursu?
2.    Jak wyglądają zajęcia na kursie rysunku?
3.    Ile czasu warto poświęcić na kurs?

 

 
Dlaczego warto skorzystać z kursu?


Nawet jeśli nie wiążemy kariery zawodowej z branżą artystyczną, warto skorzystać z kursu ze względu na zamiłowanie do rysowania. Pozwala to na kreatywne spędzenie wolnego czasu i artystyczne wyrażenie siebie. Dzięki temu można poznać interesujących ludzi i poszerzyć horyzonty. Innym argumentem jest konieczność warsztatu, aby dostać się na wymarzone studia. Egzaminy wstępne na architekturę, grafikę, malarstwo czy rzeźbę wymagają rysowania w obecności komisji i pokazania portfolio, dlatego kurs rysunku na architekturę to odpowiedni wybór. Kurs pomaga także zdobyć lepszą posadę, ponieważ obecnie szuka się wielu grafików. Ponadto, zajęcia z rysowania uczą przede wszystkim myślenia, samodyscypliny i organizacji czasu pracy.  

 

Jak wyglądają zajęcia na kursie rysunku?


Kurs rysunku pozwala opanować umiejętność rysowania i składa się z najważniejszych zagadnień, takich jak: podstawy rysunku, malarstwa, grafiki, geometrii wykreślanej czy komponowanie przestrzennego. Najczęściej spotkanie zaczyna się od wprowadzenia teoretycznego, aby później przejść do ćwiczeń praktycznych.  Wymagane jest posiadanie własnych kartek papieru i ołówków. Grupy są małe i dzięki temu prowadzący może wspierać proces każdego uczestnika. W pracowni można poświęcić się tylko malowaniu bez bodźców, które nas rozpraszają. Prowadzący pracują zazwyczaj w zawodzie związanym z rysunkiem lub są wykładowcami na uczelniach, dlatego wiedzą jak wyglądają studia i egzaminy wstępne.

 

Ile czasu warto poświęcić na kurs?


Oferta jest bardzo szeroka i zależy to od stopnia zaawansowania. Można wybrać przygotowawczy kurs rysunku, który odbywa się raz lub dwa razy w tygodniu. Intensywność kursu wpływa na postęp i czas, w którym osiągnęły upragniony efekt. Najlepiej rysować przynajmniej raz w tygodniu, aby móc osiągnąć postępy. Szacuje się, że 3 semestry, czyli cały rok szkolny to dobry czas, by nauczyć się wszystkiego. Istnieją także kursy intensywne, gdzie w ciągu tygodnia można przerobić dwa semestry. Umożliwia to nadrobienie zaległości oraz wyrównanie wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu wstępnego.