Śledź nas na:


Naucz się języka niemieckiego samodzielnie w domu z pomocą książek

Język niemiecki jest drugim pod względem popularności językiem obcym w naszym kraju. Wynika to z faktu, iż Polska graniczy z Niemcami, ale również bardzo wielu rodaków wyjeżdża do Niemiec do pracy. Dlatego w szkołach dzieci od najmłodszych lat uczą się języka niemieckiego. Wiadomo, że w szkole ciężko jest nauczyć się języka. Jest jednak skuteczna metoda - nauka języka z książek.

Nauka języka niemieckiego - którą metodę nauczania wybrać?

Metody nauki języka niemieckiego są różne. Najczęściej i najchętniej osoby wybierają się na zajęcia do szkoły językowej, która organizuje kursy na różnym poziomie zaawansowania. Można wybrać kurs dzienny, wieczorowy lub online. Jest to dość kosztowna metoda, a wyniki w dużej mierze zależne są od nauczyciela prowadzącego zajęcia.


Można uczyć się niemieckiego na prywatnych zajęciach z korepetytorem. Bardzo wielu nauczycieli języka niemieckiego oferuje takie usługi. Minusem tej metody jest to, iż najczęściej zajęcia odbywają się późnym wieczorem i nie ma możliwości nauki weekendowej. Oczywiście koszt godziny lekcyjnej jest również wysoki.


Świetną metodą, tanią i co najważniejsze skuteczną jest nauka z wykorzystaniem podręcznika. Na stronie https://prestonpublishing.pl/niemiecki/368-niemiecki-w-tlumaczeniach-slownictwo-1.html można znaleźć ofertę ciekawych książek, które zostały opracowane przez specjalistów z zakresu nauczania. Książki do nauki języka niemieckiego pozwalają na naukę na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki nim można uczyć się gramatyki, słownictwa i wymowy.

Nauka języka niemieckiego z książką - jak szybko można nauczyć się języka?

Wiele osób zapewne nie wyobraża sobie, że można nauczyć się języka z książki. A jednak jest to możliwe. Dla osób, które są systematyczne i umieją same organizować sobie czas, jest to najlepsza alternatywa. W ciągu roku można mówić po niemiecku na poziomie komunikatywnym. Wystarczy poświęcić minimum 3 godziny w tygodniu.


Nauka języka polega przede wszystkim na przyswajaniu słownictwa. Jest to nauka pamięciowa. Ale wybierając odpowiednią książkę, można znacznie szybciej nauczyć się wielu słówek. Dodatkowo warto wspierać naukę poprzez osłuchanie się z językiem. Pomocne w tym przypadku są płyty dołączone do podręcznika. Można także oglądać filmy lub seriale w języku niemieckim. Najlepiej takie, które się zna. Dzięki temu można szlifować swój akcent.


W podręcznikach zawarta jest cała wiedza niezbędna do nauczenia się języka. Są zagadnienia gramatyczne. Jasno i klarownie przedstawione są tematy z różnych dziedzin życia. Na płycie dostępne są materiały pozwalające na wykonanie zadań z rozumienia ze słuchu.

Zalety nauki języka niemieckiego przy pomocy książki

Ucząc się języka samodzielnie, sami ustalamy ile chcemy się uczyć i jak dużo czasu poświęcamy na naukę. Nie jesteśmy zależni od nauczyciela i grupy. Nie zawadzają nam święta, które są wolne od nauki. Choroba nauczyciela też nam nie przeszkadza. Książki mamy zawsze pod ręką i możemy po nie sięgnąć w każdej chwili. No i co najważniejsze, jest to najtańsza forma nauki.