Śledź nas na:


Koszula męska w kratę - powrót do mody

Nie od dziś wiadomo, że moda cały czas wraca i lubi inspirować się przeszłością. Trendy cały czas się zmieniają, ale jedno jest pewne. Jakiś pojawiający się akcent, będzie wyciągnięty z wcześniejszych lat. Męska koszula w kratę, czy to właśnie ona zdominowała rynek mody na całym świecie? Jakie kolory są najczęściej wybierane i łączone z innymi częściami garderoby, żeby wyglądać modnie? Koniecznie czytaj dalej, żeby się przekonać!

 

Rodzaje koszul - czym się różnią?

Na przestrzeni lat moda męska zaczęła ewoluować i razem z nią niektóre części garderoby. Tak stało się z koszulami w kratę, które można podzielić na parę kategorii. Wszystko w zależności od jakości samej kraty.


Najbardziej znana, popularna i najczęściej wybierana koszula to Vichy inaczej Gingham. Traktowana jest jako podstawa modnego mężczyzny. O ile jeszcze jej nie posiadasz, to musi się to zmienić. Charakteryzuje się prostą kratką w dwóch kolorach. Zazwyczaj biały i dodatkowy, który jest kontrastowy. Idealnie sprawdzi się, jako oficjalny strój do pracy, ale także do codziennych stylizacji.
Drugim znanym typem jest Tartan. Powstał dzięki Szkocji i właśnie stamtąd został rozesłany na cały świat. Bardzo charakterystyczny i nie można pomylić go z innym. Często występuje w odcieniach zieleni i czerwieni (np. koszulach flanelowych).


Madras. Wybierany jest podczas stylizacji letnich. Tworzony często w koszulach na krótki rękaw. Użyte barwy są stonowane, neutralne, a krata drobniejsza i dwukolorowa. Nie bez powodu tworzona na ciepłe dni.
Z kolei Glencheck nazywana jest Kratą Księcia Walii. Z wyglądu sama kratka jest dość duża, włączy w sobie trzy kolory i układa się w bardziej skomplikowany wzór. Noszona dodaje elegancji oraz szyku.
Windowpane. Ten rodzaj najczęściej wybierany jest do bardziej casualowych stylizacji, mniej formalnych. Zawdzięcza to luźniejszemu wzorowi. Krata jest kanciasta, geometryczna, a tworzą ją przecinające się linie proste. Występuje w wielu jednokolorowych odmianach kolorystycznych.
Tottersall, jest bardzo podobna do poprzedniej. Jednak różni się tylko ilością kolorów. Tutaj przecinające się linie, stworzone są z dwóch połączeń kolorystycznych. Dzięki temu jest odważniejsza i wyrazista.

Jak stylizować kratę?

Dzięki nieograniczonemu wyborowi kolorystycznemu oraz samego rodzaju kraty, koszule sprawdzą się w każdych stylizacjach. Począwszy od klasyki czarno-białej z materiałowymi spodniami i eleganckimi butami, po casualowe z białą koszulką, jeansami i zarzuconą, rozpiętą koszulą. Obecnie najmodniejszym połączeniem jest wszelka krata z kamizelką. Właśnie to sprawi, że będziesz postrzegany bardziej elegancko, ale i modnie!