Śledź nas na:


Czy szkoły językowe są skuteczne?

Obecnie większość dzieci w Polsce zaczyna naukę angielskiego już w przedszkolu, a następnie kontynuuje ją przez cały okres edukacji, również na studiach wyższych. Mimo to wiele osób kończy szkołę średnią, posługując się językiem angielskim na jedynie podstawowym poziomie. Dlaczego nauka w szkole nie jest tak efektywna, jak powinna być? Jak w takim razie faktycznie nauczyć się języka angielskiego?

 

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Język angielski od wielu lat plasuje się na szczycie rankingu najpopularniejszych języków do nauki. Choć jako ojczystym posługuje się nim “zaledwie” 360 milionów ludzi (w porównaniu do około miliarda posługujących się mandaryńskim), jako drugiego, trzeciego czy kolejnego języka uczy się go aż 1,5 miliarda osób na całym świecie! Znajomość tego języka jest więc niezwykle przydatna, nawet tylko na poziomie podstawowym. Warto jednak rozwijać swoje umiejętności, by móc swobodnie pisać, czytać oraz porozumiewać się w języku angielskim.

Szkoła językowa – efektywna nauka od najmłodszych lat

W Polsce obowiązkowa nauka języka angielskiego zaczyna się już od samego początku szkoły podstawowej. Niektóre dzieci wtedy pierwszy raz spotykają się z tym językiem, inne poznały go już w przedszkolu, a pojedyncze przypadki potrafią nawet mówić pełnymi zdaniami. To te dzieci, które już od najmłodszych lat uczęszczały na zajęcia z języka angielskiego w szkole językowej.

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, gdy język angielski otacza nas z każdej strony, każdy powinien nim biegle władać – zwłaszcza po dwunastu latach nauki. Niestety system edukacji szkolnej nie jest stworzony do nauki języków obcych. Nie od dziś wiadomo, że języków obcych najlepiej uczyć się w małych, kilkuosobowych grupkach, wśród ciszy i skupienia, gdzie lektor może poświęcić taką samą ilość uwagi każdemu uczniowi. Szkoły językowe mają wszystko to, czego brakuje tradycyjnym lekcjom w szkole. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko w przyszłości płynnie posługiwało się językiem angielskim oraz było gotowe do zdobycia certyfikatu językowego – zapisz je do szkoły językowej!

Szkoła języka angielskiego w Katowicach

Wybierając szkołę językową dla siebie lub dla swojego dziecka, zapewne przede wszystkim zwracasz uwagę na jej lokalizację. Powinna ona znajdować się blisko domu, szkoły, pracy, a dojazd do niej nie powinien być zbyt skomplikowany. Jednak umiejscowienie szkoły językowej to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Sprawdź także:
●    wielkość grup zajęciowych,
●    doświadczenie lektorów,
●    czy szkoła przygotowuje do certyfikowanych egzaminów,
●    czy szkoła posiada istotne odznaczenia.
Języki Katowice to szkoła, która wyróżnia się nie tylko profesjonalizmem, ale również indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Szkoła języka angielskiego Katowice zachwyci Cię jakością swojej pracy oraz wynikami Twojego dziecka. Oferuje naukę dzieci i młodzieży na różnych poziomach w skali CEFR, dostosowanych do poziomu umiejętności ucznia. Wykwalifikowana kadra lektorów przygotowuje dzieci i nastolatków do profesjonalnych i certyfikowanych egzaminów Cambridge English, które cenione są przez wielu pracodawców oraz uczelnie na całym świecie.