Śledź nas na:


Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie książek w dobie rozrywki cyfrowej nie jest już tak popularne, chociaż obecnie w Polsce możemy odczuć swego rodzaju renesans w obszarze literatury fikcji. Niezależnie od tego, jaki gatunek lubimy, warto jest nie zapominać o rozrywce w postaci czytania książek. Dlaczego jest to dla nas dobre?

1. Książki rozwijają naszą wyobraźnię

2. Czytanie wzbogaca zasób słownictwa

3. Wśród milionów tytułów każdy znajdzie coś dla siebie
 

 

Książki rozwijają naszą wyobraźnię

Czytanie w dawnych czasach uchodziło za przywilej i obowiązek klasy wyższej. Ludzie wykształceni z bogatych domów czytali dużo i uczyli się tej czynności już od bardzo wczesnego wieku. Działo się tak, ponieważ nie od dzisiaj wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wkład w rozwój człowieka ma zdobywanie wiedzy poprzez czytanie. Dzięki książkom jesteśmy w stanie poznawać miejsca, w których nigdy sami nie byliśmy. Możemy ćwiczyć wyobraźnię na fikcyjnych historiach, "odtwarzając" je w swojej wyobraźni w trakcie czytania, jak film. Zamiłowanie do książek sprawia również, że jesteśmy bardziej otwarci na świat i nowe możliwości, a także zaczynamy podchodzić do różnych problemów nie tylko z jednego - naszego - punktu widzenia.

 

Czytanie wzbogaca zasób słownictwa

Dotyczy to w szczególności dzieci, chociaż i na dorosłych czytanie książek ma taki wpływ. Obecnie możemy bardzo niewielkim kosztem zaopatrzyć się w książki używane, a także wiele nowych publikacji, więc zdobywanie materiału do ćwiczenia naszego słownictwa nie jest trudne. Czytanie pomaga również w nauce języka obcego, podobnie jak oglądanie filmów bez lektora ułatwia nam osłuchanie się w akcencie, który chcemy wyćwiczyć w naszej wymowie. Wystarczy, że znajdziemy tytuły w interesującej nas tematyce, a nauczymy się więcej niż na wielu seriach zajęć w szkole językowej. Dobre, tanie i różnorodne książki znajdziesz na stronie https://skupszop.pl/.

 

Wśród milionów tytułów każdy znajdzie coś dla siebie

Największym plusem czytania książek jest to, że stanowią one w istocie największy zasób rozrywkowy, jaki możemy znaleźć na Ziemi. Filmy i gry komputerowe to dziedziny bardzo młode w porównaniu z literaturą, co sprawia, że oferują nam mniejszy zasób materiałów, spośród których możemy wybierać. W przypadku książek niemalże nie ma takiego ograniczenia - mamy do dyspozycji dosłownie miliony tytułów, zarówno starodawnych, jak i współczesnych, w dowolnym wybranym przez nas gatunku i objętości. Dzięki temu nawet jeżeli przez całe życie będziemy czytać jedną książkę na dwa tygodnie, nigdy nie zabraknie nam nowych tytułów.