Śledź nas na:


Uczelnie WSB Merito (dawniej WSB) to najlepsze programy MBA w Polsce

Na studia MBA co roku decydują się tysiące osób, które chcą aktywnie rozwijać swoją karierę zawodową. Uczestnictwo w programie MBA to dla nich szansa nie tylko na usystematyzowanie wiedzy i jej poszerzenie, ale też na zdobycie cennego know-how, wymianę doświadczeń z innymi profesjonalistami czy stworzenie własnej sieci kontaktów biznesowych. Osoby, które wahają się nad wyborem programu, powinny zapoznać się z programami MBA prowadzonymi przez Uczelnie WSB Merito (dawniej Wyższe Szkoły Bankowe) - należą do najlepiej ocenianych w Polsce.

 

Świetne oceny studiów MBA w WSB

Programy MBA są realizowane przez WSB Merito już od ponad 20 lat, co pozytywnie wpływa na ich jakość. Powstają we współpracy z partnerami merytorycznymi z 3 krajów, a zajęcia prowadzą wykładowcy-praktycy, którzy dzielą się z uczestnikami własnymi doświadczeniami zawodowymi. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że absolwenci MBA w Uczelni WSB Merito świetnie oceniają uczestnictwo w programie. Z Badania Atrybutów Marki przeprowadzonego w 2022 r. wynika, że aż 90,9 proc. absolwentów z tytułem Master of Business Administration poleciłoby studia MBA w WSB Merito innej osobie. To najlepiej świadczy o tym, że uczestnicy programów MBA prowadzonych przez Uczelnie WSB Merito faktycznie są zadowoleni z poziomu zajęć.

Jeśli jednak ocena absolwentów kogoś nie przekonuje, to warto zapoznać się z ocenami SEM Forum. Co dwa lata programy MBA w Polsce są specjalnie klasyfikowane. W 2020 r. łącznie 6 programów MBA zostało zakwalifikowanych do klasy profesjonalnej, a do klasy profesjonalnej plus – kolejne 3 (Franklin University MBA na Uczelni WSB Merito we Wrocławiu, program MBA we Wrocławiu oraz Executive MBA w Poznaniu). O tym, jak sklasyfikowano poszczególne programy można więcej przeczytać na https://studiamba.merito.pl/dlaczego-wsb-merito/lider-rankingow.

Oprócz ratingu SEM Forum warto zresztą zwrócić uwagę również na ranking „Perspektyw”, który wiele osób uwzględnia przy wyborze uczelni i kierunku studiów. W rankingu z 2021 r. znalazło się aż 11 programów MBA realizowanych przez Uczelnie WSB Merito. Dodatkowo np. program EMBA w Poznaniu otrzymał maksymalną ocenę w kategorii zajęć w językach obcych.

Popularność Uczelni WSB Merito potwierdzają także dane z rekrutacji

To, jak wiele osób decyduje się na studia w WSB Merito najlepiej ilustrują dane z rekrutacji na rok akademicki 2022/2023, które opublikowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wyższe Szkoły Bankowe (aktualnie Uczelnie WSB Merito) znalazły się w czołówce uczelni niepublicznych najczęściej wybieranych przez kandydatów, jeśli chodzi o studia I stopnia i studia jednolite magisterskie. To również pokazuje, jak wiele osób decyduje się na kontynuację nauki właśnie w szkołach z Grupy WSB. Warto również dodać, że WSB w Poznaniu (aktualnie Uniwesytet WSB Merito w Poznaniu) została wskazana w tym zestawieniu jako najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce, natomiast Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, Toruniu i Wrocławiu (aktualnie Uniwersytety WSB Merito) jako najpopularniejsze w swoich regionach.

Dużym sukcesem okazała się również rekrutacja do Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie (aktualnie Uczelnia WSB Merito Warszawa). Uczelnia rozpoczęła działalność w 2019 roku i już dziś jest jedną z najczęściej wybieranych uczelni w stolicy.

 

Artykuł sponsorowany.